Budowa i remont

Brama skrzydłowa – co warto wiedzieć przed zakupem

• Zakładki: 11


Brama skrzydłowa może mieć dwa lub jedno skrzydło, chociaż najczęściej wybiera się to pierwsze rozwiązanie. Nie trzeba być w posiadaniu bardzo szerokiej działki, natomiast musi to być posesja dość głęboka. Coraz częściej montuje się w tego typu ogrodzeniu napęd, który jeszcze bardziej ułatwia eksploatację. Jedyną przeszkodą do automatyzacji bramy są znaczne spadki terenu na podjeździe. Cena takiej bramy jest wyższa, bo potrzeba nie jednego a dwóch siłowników przy montażu. Jednak komfort korzystania staje się dla wielu użytkowników priorytetowy.

Co warto wiedzieć przed zakupem bramy skrzydłowej

Jeśli zdecydujesz się na kupno takiej bramy, musisz wiedzieć, że jest dostępna do szerokości 6m,, a czasem nawet do 3. W celu jej montażu konieczne są większe fundamenty, co dla niektórych może stanowić pewną przeszkodę. Ważne jest także to, że możesz zamontować furtkę bezpośrednio przy bramie z dowolnej strony. Niewątpliwie jedną z jej wad jest zajmowanie znacznej przestrzeni na podwórku po otwarciu. Jeśli brama jest sterowana ręcznie, trzeba uważać na podmuchy wiatru, które mogą zamykać i otwierać jej skrzydła. Z kolei jeśli chodzi o stylistykę, to trzeba przyznać, że są to bramy bardzo eleganckie. Możesz wybrać np. model tradycyjny z ozdobną ornamentyką lub ten z elementami drewnianymi.

Zwróć uwagę na odbojniki do bramy

Wystarczy, że popsują się odboje do bramy, a można przy otwieraniu skrzydeł obić ogrodzenie czy ścianę budynku. Jest t niezwykle ważny element konstrukcyjny, który chroni skrzydła bramy przed samoczynnym zamykaniem i otwieraniem. Masz do wyboru dwa rodzaje odbojników – metalowy i gumowy. Każdy z nich sprawdzi się, jeśli będzie wykonany solidnie i z dobrych surowców. Pamiętaj jednak, ze metalowy odbojnik jest o wiele bardziej odporny na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Odbojniki można wkręcać w beton lub mocować przy ziemi.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą HI Motions – himotions.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
31 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *