Handel i przemysł

Jak czyścić sztućce ze stali nierdzewnej? Sprawdź opinie ekspertów z firmy Gerlach!

• Zakładki: 11


Sztućce to ten element zastawy stołowej, z którego korzystamy każdego dnia. Aby zachowały blask i schludny wygląd na dłużej, warto odpowiednio o nie zadbać. Chcesz, by Twoje sztućce ze stali nierdzewnej wyglądały po latach tak samo elegancko jak po wyjęciu z pudełka? Zobacz, jak je czyścić!

Zadbaj o swoje sztućce ze stali nierdzewnej

O czyszczenie sztućców należy dbać regularnie. Na co dzień w zupełności wystarczy zwykłe mycie ręczne albo mycie w zmywarce. Warto pamiętać, że w zmywarce nie powinny być myte sztućce ze złotym zdobieniem ani sztućce srebrne. Kiedy na powierzchni sztućców pojawiają się zacieki albo sztućce tracą blask, zwykłe zmywanie nie wystarczy. 

Aby pozbyć się zacieków z wody, dokładnie wycieraj i poleruj sztućce po każdym myciu, nawet myciu w zmywarce! Wykorzystaj do tego bawełnianą, miękką ściereczkę. Jeżeli na sztućcach pojawiły się ślady korozji lub osad, wykorzystaj domowy sposób pielęgnacji sztućców z kwaskiem cytrynowym, który na pewno masz w kuchni. Wystarczy, że zmieszasz odrobinę kwasku z wodą, a powstałą w ten sposób pastą wypolerujesz sztućce. Jeżeli z kolei zmagasz się z utratą połysku na swoich sztućcach, skorzystaj z prostego, domowego sposobu, który stosowały już nasze babcie. Wlej do garnka wodę z octem (9 łyżek octu na 1 litr wody), włóż do niego zmatowiałe sztućce i zagotuj wodę. Po około 15 minutach zdejmij garnek z ognia i gotowe. Sztućce będą błyszczały jak nowe!

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *