Zdrowie

Laserowe leczenie trądziku – skuteczny sposób na chorobę dermatologiczną

• Zakładki: 9


Trądzik pospolity i różowaty to najczęściej występujące choroby dermatologiczne. Niestety jego leczenie nie należy do najłatwiejszych, wymaga cierpliwości i konsekwencji, a nie rzadko także kłopotliwej farmakoterapii. Coraz więcej osób decyduje się na laserowe leczenie trądziku – czy jest to skuteczny sposób na tę chorobę dermatologiczną? Poznaj efekty laseroterapii w leczeniu trądziku.

Na czym polega laserowe leczenie trądziku?

W laseroterapii wykorzystywane są fale, które docierają do głębokich warstw skóry. Laser frakcyjny CO2 podgrzewa wodę w komórkach skóry, powodując ich kontrolowane uszkodzenia. Proces ten mobilizuje komórki skóry do regeneracji, a także stymuluje fibroblasty do przyspieszonej syntezy kolagenu i elastyny. Ponadto laser frakcyjny CO2 wyróżnia się właściwościami antybakteryjnymi i przeciwzapalnymi. Dzięki nimi laser wykorzystywany może być w skutecznej terapii trądziku.

Czy laserowe leczenie trądziku jest skuteczne?

Laseroterapia jest skuteczną metodą leczenia trądziku różowatego. Wiązki lasera skutecznie obkurczają rozszerzone naczynka krwionośne i redukują stan zapalny, które przyczyniają się do powstawania zmian chorobowych. Również laserowe leczenie trądziku pospolitego jest skuteczne, szczególnie w przypadku mniejszych lub średnich zmian. Może być stosowane jako samodzielna metoda terapeutyczna lub uzupełnienie farmakoterapii.

Laserowe leczenie trądziku powinno być przeprowadzane przez wykwalifikowanych lekarzy, którzy przed podjęciem terapii ocenią stan skóry pacjenta i wyeliminują potencjalne przeciwwskazania do laseroterapii.

Artykuł powstał we współpracy ze Specjalistyczno-Zabiegową Przychodnią Medyczną Ars Medica.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
25 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *