Budowa i remont

Lutownica gazowa – urządzenie wielu możliwości

• Zakładki: 6


Jeśli przydomowy warsztat traktujesz jak prawdziwy skarbiec narzędzi, sukcesywnie dbając o powiększanie swej kolekcji, w kręgu twoich zainteresowań powinna znaleźć się lutownica gazowa. To niewielkie urządzenie, kształtem przypominające długopis, zaskoczy cię swoimi możliwościami.  Nie tylko lutuje, ale i topi, tnie w wysokiej temperaturze, spawa, kurczy oraz wypala w drewnie. Sprawdza się również w… kuchni!  Jak możesz wykorzystać to urządzenie wielu możliwości? 

Przyglądając się możliwościom lutownicy gazowej, można odnieść wrażenie, że została zaprojektowana przez samego MacGyvera, aby jej posiadacz mógł sobie poradzić niemal w każdej sytuacji. Urządzenie nie potrzebuje zasilania, więc może być używane zarówno w pomieszczaniach, jak i na zewnątrz. Koniec z poplątanymi kablami i koniecznością używania przedłużacza. Niewielki rozmiar sprawdza, że jest urządzenie jest wygodne w użyciu.  Wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca na rozstawienie klasycznej lutownicy, znakomicie odnajdzie się lutownica gazowa. Do pracy potrzebuje jedynie niewielkiego zbiornika z gazem. Poznaj jej możliwości. 

Lutowanie

Mobilność, szybki czas nagrzewania, poręczny zbiornik z gazem pozwalający na pracę nawet do 60 minut – dzięki tym zaletom popularność lutownicy gazowej rośnie. Ma moc stapiania przedmiotów, które są poza zasięgiem lutownicy transformatorowej. Musisz zająć się małym podzespołem elektronicznym? Żaden problem. lutownica gazowa idealnie sprawdzi się w przypadku napraw delikatnej biżuterii. 

Cięcie i stapianie

Musisz przeciąć lub stopić jakiś metalowy przedmiot? Dzięki odpowiedniej końcówce i właściwej temperaturze lutownica gazowa poradzi sobie z tym zadaniem bez większego problemu. To nieoceniona pomoc przy pracach blacharskich. Z pomocą mobilnej lutownicy możesz zarówno ciąć, jak i naprawiać blachę. Za sprawą wysokiej temperatury po wgnieceniu w aucie nie będzie śladu. W końcu będziesz mógł zająć się pewnymi rzeczami bez konieczności wzywania fachowca i ponoszenia kosztów robocizny. 

Lutownica gazowa zamiast wypalarki 

Nie musisz mieć wypalarki do drewna, by zanurzyć się w świecie pirografii, czyli sztuki „pisania ogniem”. Lutownica gazowa wyposażona w grot do pirografii umożliwia wypalanie wzorów lub obrazów w drewnie, a także na skórze. Nawet jeśli nie zamierzasz zostać mistrzem rzeźbienia na gorąco, urządzenie możesz wykorzystać do stworzenia wyjątkowego, personalizowanego upominku z grawerem. 

Lutownica gazowa – pogromca naklejek

Dzięki funkcji wydmuchu ciepłego powietrza usuniesz stare naklejki z wielu powierzchni. Lutownica gazowa radzi sobie z tym zadaniem nawet lepiej niż suszarka. 

Jak wykorzystać lutownicę gazową w kuchni?

Dokładnie tak samo, jak palnik cukierniczy. Flambirowanie potraw, dekorowanie bezy, tworzenie chrupiącej warstwy sera, przypalanie skórki z cytrusów, opalanie drobiu z piór – to tylko niektóre sposoby wykorzystania lutownicy gazowej w kuchni.  Klasycznym przykładem wykorzystania palnika gazowego w gastronomii, w tym przypadku lutownicy gazowej, jest karmelizowanie cukru, znajdującego się na powierzchni popularnego nie tylko w kuchni francuskiej deseru pod nazwą crème brûlée.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą XL-NARZEDZIA.PL.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
47 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *