Budowa i remont

Nowoczesne kratownice na wymiar

• Zakładki: 9


Kraty stalowe, zwane potocznie kratownicami, to popularne metalowe wycieraczki. Można zobaczyć je przed drzwiami domków, ale też zakładami pracy czy sklepami. Stanowią doskonałe zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami, które zbiera się na podeszwach butów.

Małe i niepraktyczne kratownice stosuje się coraz rzadziej. Zastępowane są metalowymi wycieraczkami, które przygotowuje się na wymiar. Producent bierze pod uwagę takie parametry jak: grubość, szerokość, gęstość oczka, a także wysokość i grubość płaskowników nośnych oraz poprzecznych. Klient otrzymuje więc idealnie dopasowany do swoich potrzeb produkt. Atrakcyjności  kratownicy dopełnia możliwość wykonania wybranego kształtu na zamówienie np. trapezu czy koła.

Antypoślizgowe i praktyczne

Dobrej jakości kratownice wykonane są z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Jednym z  nich jest antypoślizgowość, którą uzyskuje się dzięki płaskownikom poprzecznie serratowanym. Innymi słowy, chodzi tu o wycięte w metalu ząbki, które odpowiadają za zwiększony współczynnik tarcia. Oprócz tego kratownice stalowe są bezpieczne dla obuwia dzięki dużej gęstości oczek. Natomiast ocynk ogniowy daje skuteczną ochronę przed korozją. Stal poddane procesom chemicznym dają rzadko spotykaną trwałość, co przekłada się na wysoki stopień odporności na działanie czynników atmosferycznych. 

Dodatkowe wycieraczki skrzynkowe

Istnieje możliwość dodatkowego użycia systemów osadników, czyli wycieraczek skrzynkowych. Montuje się je poniżej poziomu posadzki pod wycieraczką w miejscach, które są narażone na większą ilość zanieczyszczeń. Osadniki wykonane są z  aluminium  lub z tworzywa sztucznego (poliester/polimerobeonu). U dobrego producenta na pewno znajdziesz tego rodzaju produkty.

Wycieraczki z kraty prasowanej zastępują te wykonane z kraty zgrzewanej i są coraz popularniejsze na rynku kratownic stalowych.Artykuł powstał przy współpracy z firmą AXIMO podłogi obiektowe.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
14 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *