Budowa i remont

Osłona na płot – estetyczna i stylowa

• Zakładki: 8


Odpowiednia osłona na płot sprawia, że staje się on jeszcze bardziej stylowy, ale też zyskuje się dodatkową ochronę, choćby przed wiatrem. Jaka osłona na płot będzie najlepsza i czym kierować się przy wyborze?

Osłona na płot – jaką wybrać?

Dobra osłona na płot powinna być odporna na promieniowanie UV. Dodatkowo powinna też wykazywać odporność na niskie czy też wysokie temperatury. Dzięki niej możecie zyskać większą prywatność, ale też stanowi ona ochronę przed dużym nasłonecznieniem. Na tym jednak jej zalety się nie kończą, bo wyróżnia ją także to, że ogranicza hałas. Dzięki temu sprawdzi się nawet, gdy jedna posesja położona jest blisko drugiej. Taśmy ogrodzeniowe bardzo łatwo utrzymać w czystości i nie nastręcza to problemów. Wystarczy tylko wytrzeć je suchą szmatką. Osłona na płot dostępna jest w kilku kolorach. Cechuje ją estetyka wykonania. Sprawdzi się zarówno na płoty panelowe, jak i gabionowe, zarówno na posesję mieszkalną, jak i w przypadku ogrodzeń przemysłowych. 

Czy montaż taśmy ogrodzeniowej jest trudny?

Taśmy ogrodzeniowe są niezwykle funkcjonalne i rzeczywiście dobrze się prezentują, a przy tym ich montaż jest prosty. Możecie je wpleść w kawałku do całej balustrady czy też ogrodzenia, ale możecie też montować ją fragmentami. Nim przejdziecie do montażu musicie też wiedzieć, jaki przeplot będzie dla Was najlepszy. Można wybrać choćby przeplot co drugi pręt, ale montować też taśmę co 3 czy też 4 pręt. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcecie osiągnąć. Niewątpliwie najlepiej prezentują się ogrodzenia, gdzie pasma przesuwane są o stały element. Oczywiście nie musicie w ogóle stosować przesunięć. Z montażem poradzicie sobie samodzielnie.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą STAL producentem ogrodzeń.     

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
36 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *