Praca i edukacja

Rekrutacja pracowników tymczasowych. O czym trzeba pamiętać?

• Zakładki: 12


Coraz więcej osób ceni sobie elastyczność pracy, decydując się np. na pracę tymczasową. Do tej grupy należą już nie tylko studenci chcący dorobić sobie podczas wakacji, ale osoby w każdym wieku i o różnym poziomie doświadczenia zawodowego. Znalezienie dobrego pracownika tymczasowego nie jest jednak łatwe.

Analizując serwisy z ogłoszeniami o pracę, widać że bardzo często oferty pracy sezonowej dotyczą branży sprzedażowej, marketingu, produkcji, gastronomii czy hotelarstwa. Dużo jest też ofert pracy tymczasowej zagranicą np. przy zbiorach owoców czy warzyw. Zainteresowanie taką praca jest często bardzo duże, a konkurencja spora, niełatwo więc znaleźć najlepszych kandydatów do pracy. Aby rekrutacja pracowników tymczasowych się powiodła, warto postawić na różne kanały komunikacji, głównie w Internecie, a także starannie przygotować ogłoszenie o pracę.

Gdzie szukać pracowników tymczasowych?

Poszukując pracowników warto skorzystać z usług agencji specjalizujących się w rekrutacji pracowników tymczasowych. Taka agencja pomoże w rekrutacji i selekcji pracowników, a także w dotarciu z ofertą do najlepszych kandydatów w kraju i zagranicą, także na bardziej wyspecjalizowane stanowiska. Dzięki znajomości rynku i branży, a także dostosowaniu metod rekrutacji do indywidualnych potrzeb pracodawcy, uda się znaleźć nowych pracowników znacznie szybciej. Agencja pracy tymczasowej będzie też pośrednikiem między pracownikiem a firmą, a także pomoże w załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Biuro pośrednictwa pracy Work Centre.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
36 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *