Technologie

Silnikowy olej syntetyczny – lubrykant najwyższej jakości

• Zakładki: 8


Posiadając samochód, trzeba być świadomym tego, że do jego poprawnego funkcjonowania, niezbędne jest regularne serwisowanie. Ma to związek m.in. z regularną wymianą oleju silnikowego – przynajmniej raz w roku lub co określoną liczbę kilometrów, którą zaleca producent. Olej silnikowy jest niezwykle ważnym płynem w układzie napędowym. Pełni on wiele istotnych funkcji, których celem jest zapewnienie jak największej wydajności i żywotności jednostki napędowej.

Jakie są różnice pomiędzy olejem syntetycznym, półsyntetycznym a mineralnym?

W ofercie producentów można znaleźć aż trzy rodzaje olejów silnikowych, które różnią się składem, a tym samym określonymi właściwościami. Mowa tu o olejach syntetycznych, półsyntetycznych i mineralnych. Podstawową różnicą jest tzw. baza olejowa, dodatki uszlachetniające oraz sam proces produkcji. 

Najważniejszą cechą olejów syntetycznych jest to, że nie tracą one swoich właściwości wskutek działania różnych temperatur. Są one bardzo uniwersalne – nie gęstnieją, mają niską lepkość i świetnie radzą sobie z równomiernym smarowaniem wszystkich części silnika. Zdecydowanie są to oleje o najwyższej jakości. Oleje mineralne w swoim składzie zawierają siarkę, węglowodory i inne związki, które są trudne do wyeliminowania w procesie rafinacji. Charakteryzują się znacznie wyższą lepkością. Oleje półsyntetyczne to z kolei rozwiązanie pośrednie pomiędzy dwoma wcześniej wspomnianymi rodzajami. Łączą one właściwości olejów syntetycznych i mineralnych.

Oleje Valvoline – produkty dla najbardziej wymagających użytkowników

Bardzo dużą popularnością na rynku cieszą się oleje marki Valvoline. Skutecznym i niezawodnym produktem jest np. olej syntetyczny Valvoline 5W30. Jest to propozycja w szczególności dedykowana dla samochodów marki Ford. Olej Valvoline 5W30 znakomicie radzi sobie z odkładaniem się osadu w filtrach cząstek stałych silników wysokoprężnych. Ogranicza również emisję spalin i zużycie paliwa. Produkt ten sprawdzi się również w przypadku silników benzynowych. Oleje marki Valvoline z grupy SynPower to wysokiej klasy oleje syntetyczne, które wyprodukowane zostały z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych technologii.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Najlepsze Oleje – najlepszeoleje.pl/   

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
30 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *