Technologie

Wirtualny nagrobek również dla postaci fikcyjnych?

• Zakładki: 11


Z bohaterami książek czy filmów można się zżyć. Jak się okazuje, niektórzy fani przeżywają śmierć ulubionych postaci na tyle intensywnie, że w rezultacie tworzą im wirtualne nagrobki. Czy można to uznać za rodzaj hołdu dla autora powieści, reżysera filmu czy twórcy gry komputerowej?

E-nagrobek dla bohatera książki lub filmu

Wirtualne cmentarze pozwalają na stworzenie e-nagrobka dedykowanego zmarłej osobie lub zwierzęciu. Przeglądając stronę internetową www.wirtualnycmentarz.pl, bez trudu można jednak znaleźć wirtualne nagrobki bohaterów powieści czy filmów. Na ich utworzenie decydują się fani chcący upamiętnić ważną dla nich postać. Administratorzy wirtualnych cmentarzy nie usuwają takich e-grobów, a powód jest prosty – wirtualne cmentarze mają nieść pomoc w uporaniu się ze stratą.

Fikcyjne postacie, które doczekały się e-nagrobka

E-nagrobki jakich postaci można znaleźć na stronie internetowej www.wirtualnycmentarz.pl? Lista jest długa – wirtualnych nagrobków doczekali się m.in. bohaterowie powieści, filmów czy komiksów. Każdy może też stworzyć e-nagrobek dla swojej ulubionej postaci (np. z „Gry o Tron” czy „The Walking Dead”), która została przez autora (twórcę) uśmiercona.

Popularność e-nagrobków będzie rosnąć

Serwisy funeralne, jak choćby www.wirtualnycmentarz.pl, pozwalają zaakceptować stratę. Zwłaszcza fani seriali, którzy z niecierpliwością oczekują na kolejne odcinki, prowadzą intensywne dyskusje o scenariuszu. Jeżeli dana postać pojawia się na ekranie przez kilkanaście (czy nawet kilkadziesiąt) epizodów, a następnie zostaje uśmiercona, to pożegnanie z nią może być bolesne. E-nagrobek to sposób, aby z jednej strony pogodzić się z decyzją scenarzystów, z drugiej zaś upamiętnić bohatera, który był ważny dla widza.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
24 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *