Zdrowie

Zdrowa żywność w walce z otyłością i cukrzycą

• Zakładki: 6


Większość ludzi żyjąc w ciągłym biegu, nie odżywia się we właściwy sposób, co prowadzi niestety do rozwoju otyłości i cukrzycy, czyli głównych chorób cywilizacyjnych współczesnego świata. Z problemem tym na szczęście możemy walczyć lub całkowicie mu zapobiec, wprowadzając do naszej codziennej diety zdrowe produkty żywnościowe, czyli po prostu zdrową żywność. Czym jednak różni się ona od innych produktów lądujących na naszym talerzu?

Jesteś tym co jesz

Stwierdzenie „jesteś tym, co jesz” jest jak najbardziej aktualne i prawdziwe. Spożywając każdego dnia spore ilości soli, cukru, produktów typu fast food, gazowanych napojów, a także tłustych potraw niestety narażamy się na szybkie pojawienie się głównych chorób cywilizacyjnych współczesnego świata, a mianowicie cukrzycy i otyłości. Wspomniane produkty nie zawierają żadnych cennych dla naszego zdrowia substancji odżywczych, doprowadzając tym samym nasz organizm do katastrofy. Jeśli zależy nam zatem na długim życiu, powinniśmy czym prędzej zmienić nasze nawyki żywnościowe, a zdrowa żywność może nam w tym pomóc.

Zdrowa żywność, czyli jaka?

W sklepach ze zdrową żywnością możemy znaleźć wiele produktów, które z powodzeniem możemy wprowadzić do naszej diety? Takie produkty nie zawierają w swoim składzie sztucznych barwników, a także substancji konserwujących, a do tego mają obniżoną zawartość cukru oraz soli, czyli substancji, które przyczyniają się do rozwoju cukrzycy oraz otyłości. Jeśli nie wyobrażamy sobie podjadania między posiłkami, to, zamiast sięgać po tradycyjne słodycze lub słone przekąski sięgnijmy po naturalne kakao w proszku, czekoladę z dużą zawartością miazgi kakaowej, czy też po zdrowe i pełne wartości odżywczych musli.Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *