Finanse

Zwrot prowizji Santander – co musisz wiedzieć?

• Zakładki: 17


Dzięki oszczędnościom udało Ci się spłacić kredyt konsumencki długo przed terminem? Chcesz ubiegać się o zwrot prowizji za spłacony przed czasem kredyt w Santander Consumer Bank? Zobacz, co musisz zrobić, aby otrzymać zwrot prowizji Santander. Sprawdź, co musisz wiedzieć zanim złożysz wniosek o zwrot.

Dlaczego warto spłacić wcześniej kredyt w Santander?

Masz prawo do spłaty kredytu w dowolnym momencie. Co daje Ci skorzystanie z możliwości spłacenia kredytu przed terminem, który został ustalony z bankiem przy podpisywaniu umowy? Nie tylko szybciej skończyć płacić raty, ale też możesz ubiegać się o zwrot prowizji bankowej. 

Kiedy możesz liczyć na zwrot prowizji?

Na uzyskanie zwrotu prowizji w Santander możesz liczyć, jeżeli:

  • wartość Twojego kredytu nie przekracza 255 500 złotych,
  • kredyt był udzielony na osobę prywatną, a nie działalność gospodarczą,
  • umowa kredytowa była zawarta po 18 grudnia 2011 r.

Zwrot prowizji Santander nie dotyczy kredytów hipotecznych i umów kredytowych oraz pożyczek zabezpieczonych hipotecznie.

Ile wynosi prowizja bankowa w Santander?

Wysokość prowizji do zwrotu w Santander zależy od wysokości pobranej prowizji za udzielenie kredytu oraz czasu, o jaki okres kredytowania został skrócony. Kwota prowizji Santander jest więc proporcjonalna do okresu obowiązywania umowy kredytowej. Zasada jest prosta – im szybciej spłacisz cały kredyt, tym wyższy zwrot dostaniesz. W ten sposób można zyskać nawet kilka tysięcy złotych.

Artykuł powstał przy współpracy z odbierzpieniadze.com.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
43 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *