Budowa i remont

3 zalety wiązarki do drutu, o których musisz wiedzieć

• Zakładki: 11


Umożliwia wykonywanie pętli z drutu w miejscu styku prętów zbrojeniowych, zapewniając tym samym trwałość i stabilność konstrukcji. Wiązarka do drutu wyraźnie przyspiesza prace budowlane i pozwala wykonać jakościowe zbrojenie betonowe. Co jeszcze sprawia, że warto mieć ją w zasięgu ręki, zwłaszcza w pracach poprzedzających zalewanie zaprawy? Przeczytaj i zadbaj o profesjonalne wyposażenie.

1. Wiązarka do drutu wpływa na jakość i efektywność pracy

Zdaniem fachowców, wiązarka do drutu pozwala wyraźnie zwiększyć efektywność pracy, a często – zyskać tempo nieosiągalne w przypadku ręcznego wiązania zbrojeń. Co ciekawe, korzystanie z wiązarki pozytywnie wpływa na jakość realizowanych zleceń, zapewniając trwałość i stabilność konstrukcji. Niemal pięciokrotne zwiększenie tempa pracy ma jeszcze jedną zaletę – pozwala uniknąć opóźnień w wykonaniu powierzonej pracy, a w konsekwencji – związanych z nimi kar finansowych (niejednokrotnie bardzo dotkliwych). 

2. Wiązarka do drutu zapewnia wysoki komfort pracy

Ręczne wiązanie drutu zbrojeniowego jest ciężką pracą fizyczną i może skutkować wystąpieniem wielu schorzeń, w tym np. cieśni kanału nadgarstka. Wykorzystanie wiązarki do drutu eliminuje konieczność pracy rąk i redukuje niebezpieczeństwo wielu chorób – tym bardziej że nowoczesne narzędzia można dodatkowo wyposażyć w praktyczne akcesoria, jak chociażby – ramię przedłużające, umożliwiające pracę w wygodnej pozycji stojącej. 

3. Wiązarka do drutu uniezależnia pracodawcę od niekorzystnych zmian na rynku pracy

Braki kadrowe mogą wyraźnie opóźnić realizację zlecenia, zwłaszcza jeśli pracownicy wiążą drut zbrojeniowy ręcznie. Decydując się na wiązarkę do drutu, uniezależnisz firmę od czynnika ludzkiego i związanych z nim niekorzystnych zmian na rynku pracy i utrzymasz założone tempo prac budowlanych. 

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *