Technologie

5 korzyści z posiadania zamka na odcisk palca

• Zakładki: 11


Zamek na odcisk palca może Ci się kojarzyć z hotelem czy pilnie strzeżoną firmą. A jednak coraz częściej używa się go w prywatnych domach. Wszystko dlatego, że to nowoczesne rozwiązanie niesie szereg korzyści niewystępujących przy klasycznym zamku. Poznaj je!

1 – Bezpieczeństwo domu

Zamontowany w prywatnym domu zamek na odcisk palca to gwarancja, że do środka nie dostanie się nikt, kto nie został autoryzowany. Takiego zamka nie sforsuje się drutem ani innym wąskim narzędziem. Należy dodatkowo zadbać o wybór samych drzwi.

2 – Prywatność w mieszkaniu

Skoro dzięki zamkowi na odcisk palca do środka nie wejdą osoby niepowołane, uzyskasz nie tylko bezpieczeństwo, lecz także prywatność. Fakt ów jest szczególnie ważny w domach, które dawniej były otwarte i pozwalały na swobodne wchodzenie gościom, teraz zaś właściciele wolą mieć ciszę i spokój.

3 – Wygoda dla dużych rodzin

Im większa rodzina zamieszkująca dom, tym więcej kluczy. Jedne się zawieruszą, inne zgubią. Będzie trzeba je dorabiać i martwić się, by kolejne egzemplarze nie zostały zgubione. Kiedy jednak domu strzeże zamek na odcisk, wystarczy przyłożyć do niego palec.

https://www.shutterstock.com/pl/image-photo/hands-parents-child-surround-layout-dark-1898247289

4 – Remedium na zgubione klucze

Zgubienie kluczy wiąże się z koniecznością dorobienia nowych, ale nie tylko. Otwierany nimi zamek pełni jak istotną funkcję, iż niezbędne staje się wymienienie zamka. To pochłania czas i pieniądze, zwłaszcza gdy ma się tendencję do gubienia kluczy. Rozwiązaniem po raz kolejny staje się zamek na odcisk palca.

5 – Pomoc dla zapominalskich

Ostatnia ogromna zaleta zamka na odcisk palca to pomoc dla zapominalskich. Jeśli zdarza Ci się wyjść z domu i zapomnieć kluczy – to rozwiązanie dla Ciebie. Jeżeli często spotyka Cię sytuacja, że musisz dokądś wyjść, ale nie pamiętasz, gdzie położyłeś klucze – to także opcja dla Ciebie.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Wandex.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
29 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *