Dziecko

Artykuły szkolne dla pierwszoklasisty – co kupić?

• Zakładki: 16


Twoje dziecko w tym roku zaczyna szkołę? Wrzesień nadejdzie szybciej niż myślisz, dlatego już teraz zacznij planować wyprawkę dla swojego pierwszoklasisty! Wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty obejmuje pokaźną listę przyborów, zeszytów i innych artykułów szkolnych, które są niezbędne do rozpoczęcia nauki w szkole. Co kupić do pierwszej klasy szkoły podstawowej? Czego nie może zabraknąć w tornistrze dziecka? Podpowiadamy, jak skompletować wyprawkę dla ucznia!

Co kupić do pierwszej klasy? [LISTA]

Planując wyposażenie szkolne dla pierwszaka, przygotuj listę niezbędnych przyborów i akcesoriów szkolnych. Bez konkretnej listy rzeczy dla pierwszoklasisty łatwo dać się ponieść i najzwyczajniej w świecie kupić wszystkiego za dużo. Kolorowe zeszyty, piórniki i kredki kuszą malucha podekscytowanego pierwszymi dniami w szkole. Jednak artykuły szkolne dla pierwszoklasisty mogą być sporym obciążeniem dla domowego budżetu. 

Co na pewno przyda się dziecku podczas nauki w szkole?

  • Plecak szkolny – wyprofilowany i usztywniony, ale lekki i przede wszystkim dopasowany rozmiarem do sylwetki dziecka.
  • Piórnik szkolny – jednokomorowy lub dwukomorowy, wystarczająco duży, aby pomieścił wszystkie przybory (i przede wszystkim aby podobał się dziecku!).
  • Artykuły do pisania i rysowania – ołówek, gumka, kredki (ołówkowe, świecowe), temperówka, długopis i korektor, mazaki, ewentualnie linijka.
  • Zeszyty A5, okładki na zeszyty i teczka z gumką.
  • Akcesoria do malowania i prac plastycznych – farby akwarelowe i plakatowe, pędzle, blok kolorowy, rysunkowy i techniczny A4, nożyczki, klej, plastelina, bibuła
  • Worek na buty, obuwie na zmianę i strój gimnastyczny.
  • Śniadaniówka i bidon na wodę.

I gotowe!

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem smartkleks.pl.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
29 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *