Budowa i remont

Brama teleskopowa – dobry sposób na oszczędność miejsca w Twoim ogrodzie

• Zakładki: 6


Brama teleskopowa to ciekawe rozwiązanie dla wszystkich tych posiadaczy posesji, którzy nie mają podjazdu (lub jest on bardzo krótki), a chcą, by wjeżdżanie lub wyjeżdżanie z ogrodu nie stanowiło większego problemu. Przeczytaj tekst, by dowiedzieć się, dlaczego zakup bramy teleskopowej do ogrodu jest dobrym pomysłem.

Brama teleskopowa – co to takiego jest?

Czym charakteryzuje się przesuwna brama teleskopowa? Zasada jej działania jest dość prosta: konstrukcja ta podczas otwierania lub zamykania nie otwiera się na oścież, ale wręcz przeciwnie – następuje jej rozsuwanie. Takie rozwiązanie sprawia, że brama przesuwna nie zajmuje wiele miejsca, co umożliwia swobodne poruszanie się w jej pobliżu. Takie rozwiązanie jest szczególnie użyteczne w sytuacji, gdy posesja jest niewielka i każdy centymetr ma znaczenie.

Dzięki bramie przesuwnej nawet na małym podjeździe można spokojnie zaparkować samochód bez obawy, że brama się nie otworzy… lub dojdzie do tego, ale jej metalowe elementy zarysują Twoją karoserię.

Tym samym, przesuwna brama teleskopowa to dobre rozwiązanie w miejscach, które zostały ulokowane bezpośrednio w pobliżu chodnika lub drogi publicznej.

W zależności od typu konstrukcji bramę teleskopową można obsługiwać ręcznie lub używać do tego systemu zdalnego sterowania. W drugim przypadku odbywa się to z wykorzystaniem pilota lub aplikacji mobilnej.

Podsumowując, brama teleskopowa to rozwiązanie, które stanowi udany mix funkcjonalności oraz estetyki.

Artykuł powstał dzięki pomocy ze strony HI Motions.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
12 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *