Technologie

Co to jest oczyszczalnia hybrydowa?

• Zakładki: 7


Jak działa oczyszczalnia hybrydowa BIOCH?

Tradycyjna przydomowa oczyszczalnia ścieków bazuje przede wszystkim na działaniu bakterii tlenowych, beztlenowych oraz naturalnie występujących w przyrodzie procesach. Oczyszczalnia hybrydowa dodatkowo wykorzystuje udział siarczanu żelaza w postaci substancji PIX-112. Co ważne, wytrącany fosfor nie rozpuszcza się w wodzie i nie trafia do Twojego ogródka, czy studni, lecz jest zawracany do pierwszego zbiornika, gdzie odkłada się i czeka na wybranie przez operatorów wozu ascenizacyjnego, które odbywa się co około 9 miesięcy.

Litrowy pojemnik płynu PIX-112 wystarcza mniej więcej na 6 tygodni użytkowania. Przy zakupie oczyszczalni hybrydowej od firmy Bioeden, dostaniesz gratis 5 litrów płynu.

Dla kogo oczyszczalnia hybrydowa?

Rozwiązanie, jakie proponują producenci oczyszczalni hybrydowych, dedykowane jest przede wszystkim mieszkańcom większych aglomeracji miejskich. Wynika to z prawa. Rozporządzenie Ministra Środowiska wyraźnie mówi, że w przypadku inwestycji usytuowanych w aglomeracjach liczących powyżej 100 000 mieszkańców, zezwala się wyłącznie na montaż oczyszczalni biologiczno – chemicznej, jako jedynego systemu spośród dostępnych na rynku przydomowych oczyszczalni. 

Na takie instalacje decydują się także inni zarówno klienci indywidualni, jak i deweloperzy, dla których ogromne znaczenie ma najwyższa skuteczność oraz rentowność inwestycji. Przydomowa oczyszczalnia hybrydowa to bowiem świetny wybór, pozwalający na długofalowe oszczędności. Zwrot kosztów zakupu i montażu szacuje się na okres 2 lat.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *