Technologie

Co to jest szkło laboratoryjne i do czego służy?

• Zakładki: 12


Szkło laboratoryjne jest podstawowym wyposażeniem każdego laboratorium chemicznego. Aby można było z niego bezpiecznie korzystać, przed rozpoczęciem doświadczeń chemicznych należy upewnić się, czy nie ma nim żadnych zarysowań ani pęknięć. Poza tym szkło powinno być dokładnie umyte i osuszone. Jakie są rodzaje szkieł laboratoryjnych i gdzie je kupić?

Szkło laboratoryjne – nazwy i zastosowanie najpopularniejszych szkieł

W profesjonalnych laboratoriach chemicznych, np. w zakładach przemysłowych, laboranci, naukowcy i inni upoważnieni pracownicy korzystają z wielu naczyń laboratoryjnych w nawet 20 rodzajach. Nazwy wielu z nich znane są wyłącznie specjalistom, za to kilka podstawowych szkieł laboratoryjnych i ich zastosowanie najpewniej pamiętasz jeszcze z lekcji chemii. Najpopularniejsze szkła laboratoryjne to:

  1. Zlewki, czyli charakterystyczne naczynia z wylewem. Zlewki służą do odmierzania i krótkotrwałego przechowywania substancji. Mają relatywnie niewielkie dno i są wysokie, a ich pojemność sięga nawet 1000 ml.
  2. Bagietki szklane, czyli rurki do mieszania substancji.
  3. Probówki o różnym kształcie dna, wykorzystywane do analizowania jakościowego substancji.

Szkło laboratoryjne – gdzie kupić?

Wymienione wcześniej naczynia i wiele innych szkieł laboratoryjnych znajdziesz w specjalistycznych sklepach internetowych. Dobrej jakości szkło laboratoryjne Łódź jest tak samo ważne jak sposób zapakowania towaru i dostarczenia go pod wskazany adres. Zawsze szukaj sklepów z dobrymi opiniami, które w Internecie pozostawili wcześniejsi klienci. Zwracaj również uwagę na to, czy z firmą jest się łatwo skontaktować – na dole strony albo w menu głównym powinna być informacja o numerze telefonu i adresie mailowym.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Chemialodz.pl Antidotum.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
46 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *