Szkolenia z BHP są obowiązkowe zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Ich głównym celem jest zaznajomienie z ewentualnymi zagrożeniami, sposobami ich zapobiegania, a także aktualnymi przepisami. Chcesz odbyć szkolenie za pośrednictwem nowoczesnej platformy szkoleniowej – online? Sprawdź czy przepisy na to pozwalają.
Szkolenia BHP online a przepisy
Wbrew pozorom to nie pandemia spowodowała, że szkolenia bhp można odbywać także przez Internet. Już w 2004 roku w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy szkolenie bhp online zostało uznane za dozwoloną formę szkolenia (samokształcenie kierowane). Oznacza to, że w szkoleniach BHP online mogą brać udział zarówno szeregowi pracownicy administracyjno-biurowi, jak i kadra zarządzająca oraz pracodawcy.
Czym jest samokształcenie kierowane? Zgodnie z definicją zawartą w rozporządzeniu (Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. Nr 180, poz. 1860, z późn. zm.) samokształcenie kierowane to: „Forma szkolenia umożliwiająca uzyskanie, aktualizowanie lub uzupełnienie wiedzy i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, na podstawie materiałów przekazanych przez organizatora szkolenia, w szczególności przy zastosowaniu poczty, Internetu, przy jednoczesnym zapewnieniu konsultacji z osobami spełniającymi wymagania dla wykładowców”.
Jak wyglądają szkolenia BHP online?
Dzięki szkoleniom online możesz w każdej chwili zdobywać i odświeżać swoją wiedzę z bhp. Na nowoczesnej platformie szkoleniowej firmy INKA bhp&PPOŻ znajdziesz atrakcyjne materiały szkoleniowe, opracowane przez najlepszych ekspertów. Tak podane informacje są zrozumiałe i można je szybko zapamiętać, tym bardziej że podane są także w formie audiowizualnej. Aby móc korzystać z platformy należy się do niej zalogować na przesłane wcześniej dane dostępowe.
Szkolenia bhp online – jakie są korzyści?
Szkolenie online oferuje szereg korzyści zarówno pracodawcom, jak i pracownikom. Warto wybrać tę formę kształcenia ze względu na:
- komfort;
- jakość;
- skuteczność nauczania;
- elastyczność (możesz uczyć się kiedy i gdzie chcesz);
- nielimitowany dostęp do aktualizowanych materiałów szkoleniowych;
- możliwość wielokrotnego przystępowania do egzaminów;
- oszczędność czasu i pieniędzy;
- możliwość wyboru języka (polski, angielski, ukraiński, rosyjski);
- ciekawy, merytoryczny i praktyczny materiał szkoleniowy.
Fot. Shutterstock