Praca i edukacja

Czy można odbyć szkolenie BHP online?

• Zakładki: 15


Szkolenia z BHP są obowiązkowe zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Ich głównym celem jest zaznajomienie z ewentualnymi zagrożeniami, sposobami ich zapobiegania, a także aktualnymi przepisami. Chcesz odbyć szkolenie za pośrednictwem nowoczesnej platformy szkoleniowej – online? Sprawdź czy przepisy na to pozwalają.

Szkolenia BHP online a przepisy


Wbrew pozorom to nie pandemia spowodowała, że szkolenia bhp można odbywać także przez Internet. Już w 2004 roku w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy szkolenie bhp online zostało uznane za dozwoloną formę szkolenia (samokształcenie kierowane). Oznacza to, że w szkoleniach BHP online mogą brać udział zarówno szeregowi pracownicy administracyjno-biurowi, jak i kadra zarządzająca oraz pracodawcy. 

Czym jest samokształcenie kierowane? Zgodnie z definicją zawartą w rozporządzeniu (Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. Nr 180, poz. 1860, z późn. zm.) samokształcenie kierowane to: „Forma szkolenia umożliwiająca uzyskanie, aktualizowanie lub uzupełnienie wiedzy i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, na podstawie materiałów przekazanych przez organizatora szkolenia, w szczególności przy zastosowaniu poczty, Internetu, przy jednoczesnym zapewnieniu konsultacji z osobami spełniającymi wymagania dla wykładowców”.


Jak wyglądają szkolenia BHP online?


Dzięki szkoleniom online możesz w każdej chwili zdobywać i odświeżać swoją wiedzę z bhp. Na nowoczesnej platformie szkoleniowej firmy INKA bhp&PPOŻ znajdziesz atrakcyjne materiały szkoleniowe, opracowane przez najlepszych ekspertów. Tak podane informacje są zrozumiałe i można je szybko zapamiętać, tym bardziej że podane są także w formie audiowizualnej. Aby móc korzystać z platformy należy się do niej zalogować na przesłane wcześniej dane dostępowe. Szkolenia bhp online – jakie są korzyści?


Szkolenie online oferuje szereg korzyści zarówno pracodawcom, jak i pracownikom. Warto wybrać tę formę kształcenia ze względu na:

  • komfort;
  • jakość;
  • skuteczność nauczania;
  • elastyczność (możesz uczyć się kiedy i gdzie chcesz);
  • nielimitowany dostęp do aktualizowanych materiałów szkoleniowych;
  • możliwość wielokrotnego przystępowania do egzaminów;
  • oszczędność czasu i pieniędzy;
  • możliwość wyboru języka (polski, angielski, ukraiński, rosyjski);
  • ciekawy, merytoryczny i praktyczny materiał szkoleniowy.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
51 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *