Budowa i remont

Czy warto zamontować bramę skrzydłową?

• Zakładki: 9


W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się bramy przesuwne, w związku z czym dla wielu osób wydają się być one naturalnym rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać również o tradycyjnych bramach skrzydłowych, w przypadku których także można zastosować automatykę. 

W jakich sytuacjach sprawdzi się brama skrzydłowa?

Bramy skrzydłowe to rozwiązania, które składają się z dwóch osobnych skrzydeł otwieranych do wewnątrz lub do zewnątrz. W jakich sytuacjach się sprawdzają? Przede wszystkim w przypadku wąskich działek, kiedy to nie ma możliwości zastosowania bramy przesuwnej. Ograniczeniem w tym przypadku może być płot, który uniemożliwia dostateczne rozsunięcie bramy. Kiedy jeszcze warto postawić na bramę skrzydłową? Przede wszystkim wtedy, gdy szukamy rozwiązania stylowego, ponieważ bramy skrzydłowe to klasyka. Oczywiście obecnie również w ich przypadku najczęściej stosuje się automatykę, co jest bardzo wygodne.

Wybór pomiędzy bramą przesuwną, a skrzydłową to decyzja, którą musi podjąć każdy posiadacz własnej działki. Czy warto obecnie decydować się na bramę skrzydłową? Oczywiście, że tak, ponieważ jest to rozwiązanie, które może być nie tylko wygodne, ale również atrakcyjne wizualnie. Co więcej, stosując automatykę działanie bramy skrzydłowej nie będzie niczym różniło się od popularnych obecnie bram przesuwnych.

Podsumowując należy stwierdzić, że bramy skrzydłowe to rozwiązania, które w wielu przypadkach są niezastąpione. Oferuje je m.in. firma HI MOTIONS – bramy przesuwne samonośne, przy współpracy z którą powstał niniejszy artykuł.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
11 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *