Bez kategorii

Czy wiosna to dobry moment na wakacje w Azji?

• Zakładki: 26


Azja kusi turystów niskimi cenami, bajecznymi plażami, egzotyczną przyrodą i ciekawą kuchnią. Warto jednak pamiętać, że panuje tam całkiem inny klimat niż u nas, więc wybór terminu wyjazdu na duże znaczenie. Jak to wygląda wiosną?

Azja Południowo-Wschodnia

W tym regionie najchętniej odwiedzana jest Tajlandia, sporo osób trafia też do Wietnamu, Indonezji czy Malezji. Wiosna nie jest jednak dobrą porą na taką wyprawę, chyba że komuś zupełnie nie przeszkadzają tropikalne upały, wysoka wilgotność i obfite deszcze. Właśnie wiosną zaczyna się tutaj pora deszczowa i dla europejskiego turysty jest ona zwykle mocno uciążliwa, do tego w niektórych regionach trzeba się jeszcze liczyć z ryzykiem wystąpienia tajfunów – jak można się dowiedzieć z portalu Okiemturysty, zaczynają się one w maju i kończą dopiero w październiku.

Chiny

Chiny to ogromny kraj, dlatego ciężko jednoznacznie ocenić, czy wiosna to właściwy czas na wycieczkę do tego kraju. W południowej części o tej porze roku robi się już bardzo ciepło, a ulewne deszcze nie są niczym niezwykłym, ale im dalej na północ, tym pogoda robi się znośniejsza, przynajmniej pod względem temperatur. Generalnie planując wyjazd do Chin lepiej wybrać te pierwsze tygodnie wiosny, a nie okres blisko lata.

Warto też zwrócić uwagę na święta – na wiosnę przypada Chińskie Święto Zmarłych, Święto Pracy, Święto Smoczych Łodzi. W tych dniach można się spodziewać bardzo efektownych obchodów, co dla turystów będzie dużą atrakcją, ale co ważne, w dni wolne wszystko jest pozamykane, dlatego trzeba zawczasu zatroszczyć się o nocleg, wyżywienie i wymianę gotówki.

Japonia

Wiosna w Japonii to oczywiście pora kwitnienia wiśni. Okres ten zaczyna się pod koniec marca i trwa prawie do końca kwietnia, choć zależy to także od konkretnego regionu. Jest to wielka atrakcja turystyczna, więc tłumy gości są naprawdę spore, niemniej niesamowite widoki z pewnością to zrekompensują. Nie tylko ze względu na kwitnące wiśnie wiosna jest dobrą porą na odwiedziny Japonii – dopiero robi się ciepło, więc upały raczej będą rzadkością, podobnie jak ulewne deszcze i tajfuny.

Bliski Wschód

Kto planuje zwiedzanie Bliskiego Wschodu, właśnie wiosną będzie miał zapewnione bardzo dobre warunki. Nie ma tu kapryśnej, wiosennej pogody jak w Europie, deszcz praktycznie nie pada, za to przez cały dzień przyjemnie świeci słońce. Temperatury są już wysokie, ale jeszcze nie dają się zbyt mocno we znaki, dzięki czemu można komfortowo zwiedzać zabytki i oddawać się pustynnym atrakcjom. Wybierając się do izraelskiego Ejlatu można nawet popływać w morzu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
43 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *