Handel i przemysł

Folie do pakowania — najpopularniejsze rodzaje

• Zakładki: 23


Folia to bardzo użyteczna rzecz i wie to każdy. Towarzyszy nam codziennie czy to w postaci woreczków śniadaniowych, czy worków na śmieci. Pozwala zabezpieczyć towary przed różnego rodzaju uszkodzeniami oraz przed działaniem czynników zewnętrznych. Istnieje jednak kilka rodzajów folii do pakowania, a każdy z nich przydaje się do innych celów i pełni odmienne funkcje. Jakie są najpopularniejsze folie do pakowania?

Rodzaje folii do pakowania

Zanim zabierzemy się za pakowanie dowolnej rzeczy, musimy wybrać przeznaczony do tego rodzaj folii. Najpopularniejsze i jednocześnie najczęściej wykorzystywane folie do pakowania to między innymi folia stretch. Jest to folia termokurczliwa, bardzo wytrzymała. Materiał jest rozciągliwy i nie przepuszcza wody, dzięki czemu chroni towar przed zawilgoceniem. W folię stretch możemy pakować towary nie tylko ręcznie, ale i maszynowo. Kolejnym rodzajem jest folia bąbelkowa lub inaczej folia pęcherzykowa. Ma niezwykłe właściwości izolacyjne, przez co jest chętnie wykorzystywana w przemyśle. Można pakować w nią produkty, ale i zapełniać pustą przestrzeń w paczce. Chroni przed uszkodzeniami, wilgocią i otarciami. Folia polietylenowa charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie kwasów, zasad oraz soli. Niestraszna jest jej także niska temperatura. Nadaje się na przykład do zabezpieczania przesyłek.

Zastosowanie folii do pakowania

Folie posiadają najróżniejsze zastosowania w zależności od ich rodzaju. Przy użyciu folii kuchennej możemy zabezpieczyć żywność, chroniąc ją tym samym przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i pozwalając jej zachować świeżość na dłużej. Folia pomoże nam zapakować przesyłkę, nawet jeśli miałyby to być produkty z delikatnych materiałów jak szkło. Dzięki folii stworzymy wokół towaru ochronną otoczkę i zapobiegniemy stłuczeniu czy zarysowaniu. Folia w przemyśle spożywczym to również dobrze nam znana folia aluminiowa, polistyrenowa, z tworzywa sztucznego oraz specjalna folia do zgrzewarek.

Gdzie kupować folię?

Kiedy potrzebujemy zaopatrzyć się w folię aluminiową bądź spożywczą, wybieramy się do marketu. Niekiedy znajdziemy w nim także folię bąbelkową albo stretch. W innym przypadku warto poszukać ich w sklepach papierniczych. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie producenta takiego asortymentu i zamówienie folii bezpośrednio od niego. Dzięki temu możemy być pewnie, że nasza folia spełni wszystkie oczekiwania pod względem użyteczności i wytrzymałości.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Opak-Fol.

For. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
86 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *