Praca i edukacja

Indywidualny czy grupowy kurs językowy – jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie lepsze?

• Zakładki: 8


Większość szkół językowych oferuje indywidualne oraz grupowe kursy językowe. Obie te formy mają zalety, dlatego podejmując decyzję o wyborze jednej z nich, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, który kurs językowy wpisuje się w nasze potrzeby i możliwości. Poznaj zalety indywidualnych i grupowych zajęć.

Na co zwrócić uwagę, zapisując się na grupowy kurs językowy?

Grupowe  to najpopularniejsza forma nauki w szkołach językowych. Wybierając lekcje angielskiego w grupie, poznasz nowych ludzi o różnych poglądach i zainteresowaniach. Różnorodność ta sprawi, że zajęcia będą bardzo ciekawe, a Ty będziesz aktywnie w nich uczestniczyć. Wymiana poglądów, rozmowy w grupie pomagają także przełamać barierę mówienia.

Zanim zapiszesz się na grupowy kurs językowy, upewnij się, że zajęcia odbywają się w niewielkich grupach – tylko w takiej formie lektor będzie mógł skupić się na każdym uczestniku kursu i na bieżąco poprawiać błędy. Ważny jest również wyrównany poziom znajomości języka słuchaczy w grupie, dlatego wybierz szkołę, która dokładnie sprawdzi Twój poziom zaawansowania.

Kiedy zapisać się na indywidualny kurs językowy?

Indywidualne kursy językowe to najlepsza forma nauki dla osób, którym zależy na nauce specjalistycznego języka oraz dla osób, którym nie odpowiadają dni i godziny grupowych zajęć. Często wybierają je także osoby, które nie potrafią skupić się podczas nauki w grupie. Taka forma nauki pozwala dostosować tempo i metodę pracy oraz intensywność kursu do Twoich potrzeb i możliwości. Jeśli szukasz indywidualnego kursu językowego, upewnij się, że szkoła językowa oferuje możliwość zmiany terminu zajęć – jest to dodatkowy atut indywidualnych kursów w dobrych szkołach językowych.

Zapisując się na indywidualny lub grupowy kurs angielskiego możesz wybrać naukę w siedzibie szkoły językowej lub online. Dzięki temu dostosujesz formę nauki do Twoich preferencji.

Artykuł powstał przy współpracy z Centrum Języków Obcych .

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
23 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *