Praca i edukacja

Jak nie uczyć się języka angielskiego? Poznaj wskazówki od specjalistów Archibald

• Zakładki: 14


Każdy z nas zna osoby, dla których nauka języków obcych była lub w dalszym ciągu jest ogromnym wyzwaniem. Niektórzy z nas borykają się z tym problemem, wiecznie ucząc się angielskiego i nie osiągając przy tym satysfakcjonujących wyników. Dlaczego tak się dzieje? Czy są osoby, które nigdy nie będą w stanie nauczyć się języka obcego? Podpowiadamy, jak nie uczyć się języka angielskiego.

Najczęściej popełniane błędy, czyli jak nie uczyć się języka angielskiego?

Aby nauka języków obcych była efektywna, musi być systematyczna. Samodyscyplina jest więc konieczna, by nasze starania przynosiły oczekiwane efekty. Najgorsze więc, co możemy zrobić, to nauka w interwałach. Jeśli w jednym tygodniu poświęcimy na naukę angielskiego 10 godzin, a w pozostałych trzech tygodniach nie powtórzymy materiału i nie nauczymy się niczego nowego, z dużym prawdopodobieństwem nasze starania, by zdobyć kolejne poziomy języka obcego, będą daremne.

Osobom zmotywowanym zdecydowanie łatwiej jest wypracować w nauce angielskiego systematyczność. Dlatego zapomnijmy o przeszkodach – o braku czasu czy innych trudnościach. Potraktujemy naukę angielskiego jak wyzwanie, a każda kolejna lekcja będzie nie tylko nauką angielskiego, ale również dowodem dla nas samych, że chcemy i możemy realizować swoje plany i marzenia.

Jak jeszcze nie uczyć się języka angielskiego? Przestańmy porównywać się do innych, zapomnijmy o presji czasu i nie bójmy się popełniać błędów. A jeśli brakuje nam odwagi, by zacząć, zapiszmy się na kurs angielskiego, gdy tylko pojawi się taki pomysł. Wybierzmy kurs online lub stacjonarny, napiszmy test kompetencyjny i wybierzmy godziny, które możemy poświęcić na naukę angielskiego.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *