Uroda

Keratynowe prostowanie włosów – to powinnaś wiedzieć przed zabiegiem!

• Zakładki: 114


Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który swoją ogromną popularność zyskał wśród kobiet pragnących cieszyć się gładkimi, lśniącymi i łatwymi w układaniu pasmami. Przed podjęciem decyzji o keratynowym prostowaniu warto jednak dokładnie zrozumieć proces oraz potencjalne skutki dla zdrowia włosów. Oto kilka kluczowych informacji, które pomogą Ci przygotować się do zabiegu.

Keratynowe prostowanie włosów – kluczowe informacje przed pierwszą wizytą w salonie

Keratynowe prostowanie włosów jest popularnym zabiegiem fryzjerskim, który ma na celu wygładzenie i ujarzmienie niesfornych kosmyków. Proces polega na nałożeniu na włosy specjalnego preparatu zawierającego płynną keratynę, która jest naturalnym składnikiem włosa. Po aplikacji substancji włosy są suszone suszarką, a następnie prostowane specjalną prostownicą, co aktywuje działanie keratyny.

Przed pierwszą wizytą w salonie warto zrozumieć, że efekt zabiegu zależy od kilku czynników. Ważna jest jakość użytych produktów oraz doświadczenie fryzjera. Na ostateczny rezultat wpływ może mieć także stan włosów przed zabiegiem – uszkodzone i bardzo suche włosy często wymagają dodatkowej regeneracji przed przystąpieniem do prostowania.

Zabieg keratynowego prostowania włosów trwa zazwyczaj od 2 do 4 godzin, w zależności od długości i gęstości włosów. Efekty natomiast utrzymują się średnio od 2 do 5 miesięcy. Dla przedłużenia trwałości efektu warto stosować się do zaleceń fryzjera dotyczących pielęgnacji po zabiegu, takich jak unikanie siarczanów w szamponach czy ograniczenie stosowania narzędzi termicznych.

Nie można również zapomnieć o potencjalnych ryzykach i skutkach ubocznych. Niektóre preparaty do keratynowego prostowania mogą zawierać formaldehyd lub jego pochodne, które mogą być szkodliwe przy nieprawidłowym użyciu. Dlatego istotne jest wybieranie renomowanych salonów oraz konsultacja ze specjalistami zdolnymi ocenić kondycję włosów i dopasować odpowiedni preparat keratynowy.

Przygotowanie do zabiegu keratynowego prostowania – co każdy powinien wiedzieć?

Właściwe przygotowanie do zabiegu keratynowego prostowania włosów ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia optymalnych rezultatów. Dlatego też w dniach poprzedzających zabieg należy unikać silnych środków chemicznych, takich jak farby do włosów czy trwała ondulacja. Substancje te mogą osłabić włosy i zwiększyć ryzyko uszkodzeń podczas prostowania keratynowego. Zaleca się również ograniczenie użycia narzędzi stylizacyjnych takich jak suszarki czy prostownice, które wysoką temperaturą mogą dodatkowo osłabić strukturę włosa. Pamiętaj, że czyste i naturalne włosy bez pozostałości kosmetyków to najlepsze podłoże dla efektywnego działania keratyny.

Ostatnim etapem przygotowań jest upewnienie się, że po zabiegu będzie można poświęcić odpowiedni czas na regenerację włosów. Przez kilka dni po aplikacji keratyny zaleca się unikanie mycia głowy oraz wiązania lub spinania włosów, aby zapewnić równomierne utrwalenie produktu w strukturze każdego pasma.

Artykuł powstał przy współpracy z ateliersrodmiescie.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
40 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *