Technologie

Magdalena Pawłowska zdradza, jakie zalety ma sprzedaż kursów online na platformach zewnętrznych

• Zakładki: 6


Kursy online można sprzedawać na platformie własnej, np. na stronie internetowej zrobionej w systemie WordPress, lub zewnętrznej. O zalety wyboru drugiego z wymienionych rozwiązań zapytaliśmy Magdalenę Pawłowską, specjalistkę od budowy i promocji marek w internecie. Zapraszamy do zapoznania się z poradami.

Jak sprzedawać kursy w Udemy, Eduneo, Kuvi?

Jeżeli nie posiadasz własnej strony internetowej, nie masz umiejętności webmasterskich, nie jesteś popularnym specjalistą w swojej branży bądź nie chcesz zajmować się promocją stworzonego kursu online – choć warto to robić – sprzedaż za pośrednictwem platform takich jak Udemy, Eduneo, Kuvi, Webtolearn, Myvod i Eduj stanowi dobre rozwiązanie. Wystarczy, że założysz konto, wybierzesz temat kursu i wgrasz przygotowane materiały. Zanim udostępnisz kurs do sprzedaży, pamiętaj o atrakcyjnym opisie wraz z korzyściami przejścia kursu, programie i poglądowym wideo.

Sprzedaż kursów na platformach Udemy, Eduneo, Kuvi – korzyści

Udemy, Eduneo, Kuvi i inne platformy zewnętrzne są wygodne dla użytkowników, toteż chętnie wybierane przez osoby zainteresowane odbyciem kursu online. Platformy zapewniają wygodne i bezpieczne płatności, wygodny system faktur, wsparcie techniczne dla laików. Twój kurs może zostać zaproponowany użytkownikowi zainteresowanemu kursami z danej tematyki, jako że na platformach odbywają się akcje reklamowe, a Udemy pozwana nawet na retargetowanie reklam w Google’u i social media.

Choć sprzedaż kursów na platformach zewnętrznych to dobre rozwiązanie dla początkujących twórców, należy pamiętać, że obarczone jest pewnymi wadami. Pogłębiony bilans zysków i strat z zewnętrznej sprzedaży kursów internetowych znajdziesz tutaj: https://magdalenap.com/czy-i-kiedy-warto-sprzedawac-swoj-kurs-online-w-sklepach-typu-udemy-eduneovod-i-kuvi/

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
57 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *