Bez kategorii

Niedziele wolne od handlu 2018 jakie sklepy

• Zakładki: 3


Niedziela wolna od handlu 2018 to inicjatywa, która ma na celu ograniczenie nadmiernego handlu w niedziele. Wprowadzona została w celu zapewnienia pracownikom sklepów i innych miejsc pracy odpowiedniego czasu na odpoczynek i relaks. W ramach tej inicjatury sklepy, które są objęte zakazem handlu w niedziele to: sklepy spożywcze, hipermarkety, centra handlowe, sklepy meblowe, sklepy odzieżowe, sklepy obuwnicze oraz stacje benzynowe. Zakaz ten dotyczy również punktów usługowych takich jak fryzjerzy czy kosmetyczki.

Jak wykorzystać niedzielę wolne od handlu 2018: 10 pomysłów na ciekawe spędzenie czasu.

1. Wybierz się na wycieczkę rowerową z rodziną lub przyjaciółmi. To doskonała okazja, aby odkryć nowe miejsca i cieszyć się pięknem natury.

3. Odwiedź muzeum lub galerię sztuki, aby poznać historię i kulturę regionu oraz podziwiać dzieła sztuki.

5. Zorganizuj grilla z przyjaciółmi i rodziną – to doskonała okazja do spotkań i rozmów przy smacznych potrawach.

7. Odwiedź kino lub teatr, aby obejrzeć interesujący film lub spektakl teatralny – to doskonała okazja do relaksu i zabawy z bliskimi osobami.

9. Wybierz się na basen lub aquapark – to doskonała okazja do aktywnego sposobu spędzenia czasu oraz relaksu w wodzie

Jak zorganizować rodzinny piknik w niedzielę wolne od handlu 2018?

Aby zorganizować rodzinny piknik w niedzielę wolne od handlu 2018, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim trzeba określić miejsce, gdzie będzie się odbywał piknik. Może to być park, plaża lub ogród. Następnie trzeba przygotować listę potraw i napojów, które będzie można spożywać na pikniku. Kolejnym krokiem jest zorganizowanie rozrywek dla dzieci i dorosłych. Można zabrać ze sobą piłkę, badmintona lub inne gry planszowe. Ostatnim krokiem jest zapewnienie odpowiedniego sprzętu turystycznego, takiego jak koce, parasole i leżaki.

Jakie sklepy są zamknięte w niedziele wolne od handlu 2018?

W związku z obowiązującym w Polsce zakazem handlu w niedziele, w 2018 roku sklepy są zamknięte w następujące dni: 1 stycznia, 6 stycznia, 8 kwietnia, 1 maja, 3 maja, 15 sierpnia, 1 listopada oraz 25 i 26 grudnia.

Niedziela wolna od handlu 2018 była ważnym krokiem w kierunku ochrony praw pracowników i zapewnienia im odpowiedniego czasu na odpoczynek. Sklepy, które musiały zamknąć swoje drzwi tego dnia, to sklepy spożywcze, sklepy meblowe, sklepy z artykułami gospodarstwa domowego, sklepy z odzieżą i obuwiem oraz sklepy z elektroniką. Wszystkie te sklepy musiały pozostać zamknięte w niedzielę wolne od handlu 2018.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
1 wyświetlenie
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *