Budowa i remont

Nowoczesne parapety, które podkreślą aranżację okien

• Zakładki: 11


Parapet pod oknem spełnia różne funkcje. Nie tylko kierunkuje ruch ciepłego powietrza z grzejnika, ale też pełni funkcję dekoracyjną. Możesz go wykorzystać jako miejsce na kwiaty, siedzisko czy też półkę na ramki i wazony. Podczas aranżacji wnętrza nie zapominaj o możliwościach, jakie daje Ci przestrzeń przy oknie, czyli parapet. Designerski parapet sprawi, że wnętrze będzie spójne i efektowne.

Jakie parapety do nowoczesnego wnętrza?

Drewniane parapety wewnętrzne to bardzo klasyczne rozwiązanie. Drewno ma ponadczasowy charakter, dlatego taki parapet pozostanie modny przez wiele lat. Jeśli masz drewniane okna, możesz zdecydować się też na parapety z tego surowca, które będą się idealnie komponować z ramami okiennymi. Co ważne, parapet drewniany jest odporny na zmiany temperatur i odkształcanie pod wpływem wilgoci.

Nowoczesne parapety kamienne są trwałe, odporne na ścieranie i dają spore możliwości w wyborze designu. Modne parapety marmurowe, ale też granitowe czy z piaskowca świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Piękny, designerski wygląd wpasuje się w aranżacje pomieszczeń w stylu loftowym, skandynawskim, prowansalskim i angielskim.

Dobrą opcją będą też popularne parapety PVC, które możesz znaleźć w każdym kolorze i wzorze, jaki sobie wymarzysz. Wewnętrzne parapety PCV imitujące drewno, kolorowe, matowe – jest ich tak wiele, że bez problemu dopasujesz je do każdego wnętrza. Dobry efekt estetyczny uzyskasz dodatkowo w niskiej cenie.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem okien Okno Piast.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
30 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *