Technologie

Pompy dedykowane do instalacji próżni centralnej

• Zakładki: 6


Pompy próżniowe to urządzenia mające za zadanie usuwanie gazów z zamkniętej przestrzeni. W ten sposób wytwarzane jest podciśnienie. Do kluczowych parametrów pompy należy najmniejsze ciśnienie, jakie można uzyskać, szybkość pompowania oraz wydajność urządzenia przy maksymalnie niskim ciśnieniu. Dla procesów technologicznych podstawowym poziomem jest 50 mbar. Jest to nieosiągalne dla wielu urządzeń, dlatego na uwagę zasługuje seria UV marki Pneumofore.

W przeciwieństwie do jednostopniowych pomp z pierścieniem wodnym urządzenia z serii UV marki Pneumofore generują 21% więcej próżni. Dzięki temu może zostać zastosowany silnik o mniejszej mocy. Pompa próżniowa, działająca bez wykorzystania wody chłodzącej to sposób na wyeliminowanie problemów, takich jak utrzymanie optymalnej temperatury wody, osadzanie się kamienia, czy niestabilny poziom próżni. Chłodzenie powietrzem pozwala na niższe zużycie energii i brak wydatków na system uzdatniania wody.

Zalety pomp próżniowych UV

Najważniejszą zaletą tego rodzaju pomp próżniowych jest stała wydajność dla szerokiego zakresu ciśnień i wysoki poziom próżni. Niezmienna efektywność sprawia, że urządzenia te znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Gotowe do pracy pompy wystarczy podłączyć do systemu, by mogły rozpocząć działanie. Nie bez znaczenia są także niskie koszty eksploatacji i standardy bezpieczeństwa. Ich wydajność jest porównywalna z urządzeniami innego typu o znacznie większej mocy.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą TECHEM – http://sprezarki-techem.com.pl/.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
21 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *