Budowa i remont

Poznaj zalety studni przydomowych

• Zakładki: 12


Ekologicznie i ekonomicznie – w trudniejszych czasach takie podejście do zasobów naturalnych i domowego budżetu jest tym bardziej uzasadnione. W jaki sposób studnie przydomowe wpływają na zasobność portfela? Dlaczego warto zdecydować się na studnie przydomowe?

Studnie przydomowe – dlaczego warto budować?

Własne studnie przydomowe dają gospodarstwom domowym niezależność od sieci wodociągowej. Sprawdzają się również tam, gdzie nie ma możliwości przyłączenie działki do sieci, np. w ogródkach rekreacyjnych.

Dlaczego warto zdecydować się na wybudowanie przydomowej studni? Ważnym argumentem jest łatwość przeprowadzenia całego procesu. Jeśli głębokość studni nie jest większa niż 30 metrów, a jej dobowa wydajność (uśredniona dla całego roku) nie wynosi więcej niż 5 metrów sześciennych, to wystarczy zgłosić budowę studni w urzędzie gminy.

Najważniejsze zalety studni przydomowych

Dzięki pobieraniu wody z żyły wodnej, która znajduje się pod Twoją działką, zyskujesz tanią wodę do celów gospodarczych. Poza tym masz pewność, że nie nastąpią przerwy w dostawie wody – studnia głębinowa gwarantuje stałość zaopatrzenia w wodę.

Ogromnym plusem korzystania z wody głębinowej jest też nieprzerwany dostęp do wody, która nie jest uzdatniania chlorem, co doskonale wpływa na uprawę przede wszystkim roślin jadalnych (warzyw i owoców). Co ważne, czasu podlewania ze studni nie musisz dostosowywać do okresów zwiększonego poboru przez sąsiadów – woda pobierana ze studni głębinowych nie ma zmiennego ciśnienia i może być czerpana w tej samej ilości niezależnie od pory dnia.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Plastmetix.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *