Praca i edukacja

Praca samodzielna czy zespołowa? Sprawdź zalety i wady obu!

• Zakładki: 13


Zastanawiasz się, czy aplikować na stanowisko z przewagą pracy samodzielnej, czy może jednak spróbować działać zespołowo? Poznaj plusy i minusy tych rozwiązań, by wybrać to, które pasuje do Ciebie bardziej i pozwoli Ci realizować założone cele.

Praca indywidualna – zalety i wady

Dzięki pracy indywidualnej możesz się wykazać, pochwalić wiedzą i doświadczeniem. Będziesz odnosić sukcesy, za które zostaniesz doceniony indywidualnie. Łatwiej będzie Ci podjąć pracę zdalną, w której nie trzeba komunikować się z innymi pracownikami. Pracując na własną rękę, będziesz zbierać atuty przydatne w przypadku chęci zmiany pracy.

Drugą stroną medalu w pracy samodzielnej jest ogromna odpowiedzialność. Jeśli zawiedziesz, zadanie nie zostanie wykonane i będziesz musiał przyjąć winę wyłącznie na siebie. Jeżeli rozchorujesz się lub będziesz potrzebował odpocząć, napotkasz na większe trudności niż w przypadku pracy zespołowej, w której ktoś może Cię zastąpić.

Praca zespołowa – zalety i wady

Dzięki pracy zespołowej budujesz dobre relacje w firmie oraz autorytet – pozostali członkowie zespołu bezpośrednio widzą, co wiesz i potrafisz. Jeśli coś Ci nie wyjdzie, wina niejako rozproszy się na wszystkich członków zespołu. Nic się nie stanie, jeśli trafisz na gorszy czas w życiu i zwolnisz tempo pracy. Nie będziesz też musiał się przemęczać – Twoją odpowiedzialnością stanie się tylko jeden element projektu.

Niestety nie tylko wina rozprasza się podczas pracy zespołowej, sukces także. Współpracownicy poznają Twoją wartość, ale przełożony – niekoniecznie. Dobrze wykonane projekty nie będą Twoim prywatnym osiągnięciem, nawet jeśli włożysz w nie więcej energii niż inni. Ponadto może być Ci trudniej pracować zdalnie.

Co przemawia do Ciebie bardziej: indywidualna czy zespołowa praca? Wrocław jest miastem, w którym zaczniesz jedną z nich!

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
87 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *