Budowa i remont

Ranking najpopularniejszych minikoparek z ekspertami z firmy TRUCK1!

• Zakładki: 14


Minikoparki to niezwykle wielozadaniowe, przydatne maszyny. Potrafią być równie pomocne na budowie, co ich pełnowymiarowe odpowiedniki. Są niezastąpione wszędzie tam, gdzie jest ograniczona przestrzeń. Oferta minikoparek jest duża, dlatego dziś przedstawiamy najpopularniejsze maszyny od znanych marek, które są najczęściej wybierane przez Polaków. Przyglądamy się 5 maszynom od największych producentów koparek. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Minikoparki JCB – wysoki stosunek mocy do masy

JCB oferuje szeroki wybór koparek kompaktowych o wysokim stosunku mocy do masy. Masa koparek JCB to zwykle od 0,8 do 10 ton. To niezawodny sprzęt przy wykopach, zwrotny, z wyjątkowo dużą siłą pociągową i prędkością jazdy. Minikoparki JCB są niezawodne i mają długą żywotność nawet przy intensywnej eksploatacji. W Polsce najczęściej sprzedawane są minikoparki JCB 8008 i 8014. Modele RTS i ZTS zmieszczą się nawet w najbardziej ciasnych przestrzeniach. Maszyny zmieszczą się nawet na niewielkim metrażu, nie będą też trudne do przetransportowania pomiędzy placami budowy.

Wydajne i solidne minikoparki CAT

Amerykańskie minikoparki budowlane Caterpillar umożliwiają uzyskanie najwyższej wydajności kopania nawet na ciasnych przestrzeniach – przy ogrodzeniach lub murach. Producent oferuje sprzęt o przedziale wagowym od 1 do 10 ton, a w swojej ofercie umieścił koparki z serii C, D i E. Najpopularniejsze modele w Polsce to CAT 301 i 302, trwałe i wydajne maszyny o wadze 2670 kg i 1728 kg oraz maksymalnej głębokości kopania 2,54/2,74 m oraz 2,4 m.

Minikoparki Bobcat

Kolejny amerykański producent koparek oferuje kompaktowy sprzęt do kopania. Szeroki wybór modeli w ofercie Bobcat umożliwia wybór najlepiej dopasowanego sprzętu. Minikoparka E08 to najmniejsza z koparek Bobcat. Umożliwia bezproblemowy dostęp do wnętrz – tym sprzętem wjedziesz nawet przez standardowy otwór drzwiowy w domu. Popularny jest również model E45 z obracającym się w obrysie maszyny nadwoziem o ciężarze 4634 kg i mocnym silniku 30,2 kW.

Niezawodne minikoparki Kubota

Mimo że Kubota kojarzy się głównie z maszynami rolniczymi, w ofercie TRUCK1 znajdziemy również ich wydajne minikoparki, między innymi modele KX016, U27, KX61 i inne. To lekkie, kompaktowe minikoparki o dużej mocy silnika. Silniki zapewniają najwyższą moc i niezawodność, a sama konstrukcja koparek spełnia wszelkie niezbędne normy bezpieczeństwa TOPS i ROPS. Są proste w obsłudze, kompaktowe, z wyciszonym silnikiem. Idealne do prac budowlanych tam, gdzie konieczna jest duża wydajność na małej przestrzeni.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
244 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *