Budowa i remont

Siatka zbrojeniowa – jakość na najwyższym poziomie

• Zakładki: 8


Siatka zbrojeniowa jest niewątpliwie ważnym elementem konstrukcji żelbetowych czy po prostu budynków murowanych. Przede wszystkim jej rolą jest wzmocnienie określonej konstrukcji. Ma przy tym zapewniać stabilność oraz wytrzymałość. Siatka zbrojeniowa składa się z płaskich elementów, a dokładnie z prętów podłużnych. Kolejnym elementem są pręty poprzeczne. 

Warto zwrócić uwagę na jej szerokie spektrum zastosowania. Otóż nie tylko wykorzystuje się ją podczas budowy domów jednorodzinnych czy budynków użytku publicznego, ale też może służyć do wzmocnienia nawierzchni dróg oraz autostrad. Trzeba przy tym pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie parametry siatki zbrojeniowej muszą być dostosowane do wymogów konkretnego projektu oraz wymagań technologicznych. 

Siatki zbrojeniowe w budowie domów i konstrukcji żelbetowych

Siatki zbrojeniowe wykorzystuje się podczas budowy domu. Ich rolą jest wzmocnienie płyt fundamentowych, ale też ścian, posadzek, elewacji czy stropów. Zadaniem siatki jest zwiększenie odporności na obciążenia mechaniczne, ale też ochrona przed pęknięciami, które mogą wynikać z dużych naprężeń. 

Siatki można wykorzystać też w konstrukcjach żelbetowych. Ich wykorzystanie poprawia w znaczący sposób bezpieczeństwo użytkowania budynku. Siatki zbrojeniowe wzmacniają jego parametry techniczne. Należy dobierać siatkę pod konkretny projekt i budynek. Trzeba przy tym zwrócić uwagę na grubość prętu czy też wielkość oczek. Artykuł powstał przy współpracy z firmą BUDMATER: https://budmater.pl/.    

Fot. Shutterstock       

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
24 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *