Zdrowie

Skuteczne sposoby na zapalenie pęcherza

• Zakładki: 9


Łagodne zapalenie pęcherza to dolegliwość, z którą można sobie poradzić samodzielnie. Z umiarkowanym i silnym należy niezwłocznie udać się do lekarza. Przeczytaj, jakie są skuteczne sposoby na wyleczenie lekkiego zapalenia pęcherza, a także złagodzenie objawów w okresie oczekiwania na wizytę lekarską.

Bielizna partnerów

Warto wiedzieć, że kiedy jedna osoba w związku zachoruje na zapalenie pęcherza, działanie musi podjąć także partner. Przede wszystkim należy wymienić pościel i ręczniki, ponieważ mogły zostać naniesione na nie bakterie. Co najmniej na czas leczenia trzeba powstrzymać się od wspólnego używania ręcznika. Bielizna musi być prana w wysokiej temperaturze – powyżej 60 stopni Celsjusza. Dotyczy to majtek obu partnerów.

Zdrowiu sprzyjają także… ciepłe majtki! Osoba chorująca na zapalenie pęcherza nie powinna siadać na zimnych powierzchniach ani wystawiać okolic intymnych na chłód. Rajstopy i płaszcze pomogą poczuć się lepiej. W domu warto kłaść na brzuchu termofor.

Leki bez recepty na zapalenie pęcherza

Do najpopularniejszych leków na zapalenie pęcherza należy furagina, inaczej furazydyna. To pochodna nitrofuranu o działaniu bakteriostatycznym, czyli hamującym namnażanie bakterii. Zaleca się ją także w ostrych i przewlekłych stanach zapalenia. Świetnie radzi sobie z zapaleniem pęcherza wynikającym z zakażenia bakterią E. coli.

https://www.shutterstock.com/pl/image-photo/woman-taking-medicine-pills-because-painful-1357976042

Zioła na zapalenie pęcherza

Leczeniu zapalenia pęcherza sprzyja nawadnianie i spożywanie produktów moczopędnych. Do diety leczniczej warto włączyć rumianek, dziurawiec, nawłoć, krwawnik, sok z żurawiny i borówek, korzeń pietruszki, napary z liści brzozy, szałwii, majeranku.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Aptekamirowska.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
12 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *