Technologie

System faktoringowy a wsparcie zarządzania ryzykiem transakcji faktoringowych – poznaj opinię specjalistów z firmy Rebit

• Zakładki: 333


Chociaż transakcje faktoringowe podlegają mniejszemu ryzyku niż usługi kredytowe i leasingowe, ryzyko to nie jest małe i każdego roku się zwiększa. Firmy faktoringowe muszą więc efektywnie zarządzać ryzykiem, jednocześnie mając na uwadze profesjonalną obsługę klienta. Nieocenioną pomocą w tym zakresie jest zaawansowany system faktoringowy Kalypso, którego funkcje umożliwiają częściowo automatyczne zarządzanie ryzykiem. Dowiedz się więcej.

Jak system faktoringowy Kalypso wspiera obszar zarządzania ryzykiem?

Zarządzanie ryzykiem w pierwszej kolejności wymaga zweryfikowania tożsamości potencjalnego klienta. System faktoringowy Kalypso pozwala dokonać weryfikacji za pomocą SMS lub przelewu. W dalszej kolejności oceniane jest ryzyko transakcji faktoringowych dzięki integracji systemu faktoringowemu z zewnętrznymi bazami. Sprawdzane są dane z plików JPK, z bilansami i historia rachunków bankowych. Ocenie podlegają także firmy, którym faktorant wystawił fakturę.

Integracja systemu faktoringowego Kalypso z zewnętrznymi systemami scoringowymi pozwala automatyzować procesy, które polegają na przyznawaniu faktorantom limitów. Po pozytywnej weryfikacji i ocenie ryzyka transakcji faktoringowych, system Kalypso generuje gotową ofertę lub informację, na podstawie której pracownik przygotowuje taką ofertę dla klienta.

Również w trakcie obowiązywania umowy między faktorem a faktorantem analizowana jest obecna sytuacja finansowa klienta. Dzięki temu możliwe jest podnoszenie limitów i oferowanie kolejnych usług lub odpowiednio szybkie wypowiedzenie umowy, jeśli sytuacja finansowa faktoranta zagraża bezpieczeństwu transakcji faktoringowych.

System faktoringowy Kalypso znacząco usprawnia procesy związane z oceną ryzyka transakcji faktoringowych. Szybsze procesowanie wniosków i eliminacja błędów, które mogą występować przy ręcznym procesowaniu to kolejne korzyści dla firm faktoringowych, które korzystają z zaawansowanego programu Kalypso.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
478 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *