Budowa i remont

Termoizolacja i nowoczesny design balkonów z prefabrykatów

• Zakładki: 8


Balkony prefabrykowane to bardzo często wybierane elementy prefabrykowane. To co na pewno ma duży wpływ na wybór tych elementów, to duże właściwości termoizolacyjne, ale również stabilność, wytrzymałość, odporność na wstrząsy i szybkość realizacji całego montażu. Ze względu na korzystanie z gotowych konstrukcji oszczędzamy czas, ale na plus przemawia również instalacja bez zbędnych zabrudzeń przestrzeni inwestycji. 

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego wzornictwa balkonów i tarasów z prefabrykatów, są one odpowiednie zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych budynków. Istnieje także możliwość wyeksponowania różnych elementów w surowym betonie, także w kolorowym. Balkony prefabrykowane są bezpieczne, stabilnie połączone z płytami stropowymi. Można je bez problemu obciążać pozostawiając na nich w lecie komplet mebli wypoczynkowych. Do każdego balkonu, można dobudować także system odwodnieniowy rur spustowych, w zależności od preferencji. Wszystkie elementy prefabrykowane są ze sobą odpowiednio zespolone!

Taras z desek kompozytowych – co warto wiedzieć?

Taras jest fantastycznym miejscem do wypoczynku dla całej rodziny. Jeżeli zdecydujemy się na wersję zadaszoną, lub praktyczną markizę, wówczas możemy korzystać z uroków tarasu niezależnie od pogody. Zanim jednak przeniesiesz życie rodzinne na świeże powietrze, czekają Cię prace związane z montażem lub remontem tarasu, a także kilka ważnych decyzji. Jedną z najważniejszych jest wybór wykończenia powierzchni tarasu. Jednym z coraz popularniejszych rozwiązań są deski kompozytowe. Dowiedz się, jakie zalety ma taras z desek kompozytowych. 

Trwale i solidne tarasy z desek kompozytowych 

Choć jeszcze do niedawna najczęściej wybieranym materiałem na taras było drewno, to w ostatnich latach można zauważyć trend zgodnie z którym coraz większą popularnością cieszą się deski kompozytowe. Swoją popularność zawdzięczają swoim specyficznym cechom. Najbardziej cenioną zaletą jest niezwykła trwałość desek kompozytowych. Właściwość tą zawdzięczają materiałowi, z którego są wykonane. Deski kompozytowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także na czynniki atmosferyczne – niestraszne im deszcze, śnieg, a także niskie temperatury. Taras z desek kompozytowych sprawdzi się nie tylko w przypadku domów prywatnych, to także doskonały materiał na patia, sceny, a także tarasy przy restauracjach. Co istotne, deski kompozytowe odporne są również na obciążenia – możesz w pełni korzystać z uroków tarasu, bez obaw o trwałość czy zniekształcenia. 

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
24 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *