Dziecko

Wybieramy plecak szkolny do zerówki!

• Zakładki: 13


Pójście do zerówki to duża zmiana dla dziecka. Nowa szkoła, pierwsze podręczniki i zeszyty – to sporo nowości. Przygotowanie dziecka do nauki w zerówce jest też nieco inne, niż do przedszkola i wymaga kilku dodatkowych elementów. W wyprawce dla zerówkowicza nie może zabraknąć dobrego plecaka, który pomieści nowe książki i przybory. Mamy dla Ciebie garść praktycznych wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszy plecak do zerówki.

Jaki plecak szkolny dla najmłodszych?

O ile książki do nauki dzieci zwykle mogą zostawić w szafce w szkole, tak pozostałe akcesoria szkolne warto zapakować do plecaka. Jak wybrać ten idealny? Plecak szkolny do zerówki dla dziecka nie powinien mieć większego ciężaru, niż 10-15% masy ciała dziecka. Przy plecaku do zerówki bezpieczniej będzie wybrać możliwie jak najlżejszą opcję. Dla sześciolatka najlepiej wybierz plecak o pojemności do 10 litrów, dobrany do wzrostu dziecka (dolna krawędź plecaka nie powinna znajdować się niżej od talii). Sprawdź przy tym, czy wybrany model pomieści rozmiar A4, w razie gdyby dziecko musiałoby zabrać do zerówki blok rysunkowy albo teczkę.

Zwróć też uwagę na konstrukcję plecaka. Ważnym elementem są regulowane szelki – dzięki temu plecak dla sześciolatka będzie można wyregulować nawet, kiedy podrośnie. Dobry plecak będzie też miał usztywnienie na plecach i kieszonki na drobiazgi (napój, kanapkę czy zabawkę). Nie zapominaj też, że plecak szkolny do zerówki ma się podobać dziecku – pozwól mu wybrać kolor i wzór, np. z ulubionym bohaterem bajki. W ten sposób maluch chętnie będzie go nosił do szkoły.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem z artykułami szkolnymi Smartkleks.pl.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
33 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *