Bez kategorii

Zakaz handlu w niedziele 2018 jakie sklepy

• Zakładki: 1


Od 2018 roku w Polsce obowiązuje zakaz handlu w niedziele. Dotyczy to sklepów stacjonarnych, takich jak hipermarkety, supermarkety, sklepy spożywcze, sklepy meblowe i budowlane oraz sklepy odzieżowe. Zakaz obejmuje również punkty usługowe, takie jak kina, teatry i restauracje. Zakaz nie dotyczy aptek, stacji benzynowych oraz sklepów z produktami żywnościowymi i napojami alkoholowymi. Zakaz handlu w niedziele ma na celu ochronę pracowników handlu przed przeciążeniem pracą oraz umożliwienie im spędzenia czasu z rodziną i odpoczynku.

Jakie sklepy są objęte zakazem handlu w niedziele w 2018 roku?

Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2018 roku o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, zakaz handlu w niedziele dotyczy sklepów detalicznych, hurtowni, marketów spożywczych oraz placówek handlowych na stacjach paliw. Zakaz ten obejmuje również sklepy meblowe, budowlane, komputerowe, odzieżowe oraz sklepy zoologiczne.

Jakie są konsekwencje naruszenia zakazu handlu w niedziele?

Naruszenie zakazu handlu w niedziele może skutkować sankcjami finansowymi. Przedsiębiorcy, którzy łamią ten zakaz, mogą zostać ukarani grzywną w wysokości do 30 000 złotych. Ponadto, jeśli przedsiębiorca nieustannie łamie ten zakaz, może on zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej i skazany na karę pozbawienia wolności do lat 2.

Jakie są opinie na temat zakazu handlu w niedziele?

Opinie na temat zakazu handlu w niedziele są podzielone. Z jednej strony, wielu ludzi uważa, że zakaz ten jest korzystny dla pracowników handlu, ponieważ pozwala im na odpoczynek i czas spędzony z rodziną. Z drugiej strony, istnieje również grupa osób, które twierdzą, że zakaz ten ogranicza swobodę wyboru konsumentów i może mieć negatywny wpływ na gospodarkę. Wszystkie te opinie są uzasadnione i warto je rozważyć przed podjęciem decyzji dotyczącej tego problemu.

Zakaz handlu w niedziele 2018 dotyczył wszystkich sklepów, zarówno tych dużych, jak i małych. Oznacza to, że wszystkie sklepy musiały zamknąć swoje drzwi w niedzielę, aby przestrzegać prawa. Zakaz ten miał na celu ochronę pracowników handlu detalicznego przed nadmiernym obciążeniem i zapewnienie im czasu na odpoczynek i regenerację sił. Wprowadzenie tego zakazu było krokiem w dobrym kierunku, ponieważ pozwoliło pracownikom handlu detalicznego na odpoczynek i spokojny czas ze swoimi bliskimi.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
3 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *