Dziecko

3 pomysły na nieszablonowy na prezent dla przedszkolaka

• Zakładki: 17


Przedszkolaki uwielbiają prezenty i domagają się ich przy każdej okazji. Zanim jednak kupisz maluchowi nową zabawkę poświęć chwilę na wybranie czegoś, co pozwoli mu na wykorzystanie wyobraźni podczas zabawy. Dobrze dobrana zabawka to taka, która nie tylko bawi, ale również uczy i rozwija już zdobyte umiejętności. Zachęca także do kreatywności, której malcom nie brakuje. Oto nasze propozycje na nieszablonowe prezenty dla kilkulatków.

Kulki sensoryczne

To zabawka bardzo prosta a zarazem dająca ogromne możliwości. Zestaw kulek sensorycznych składa się z siedmiu par kul o średnicy czterech centymetrów. Każda para wykonana jest z innego materiału, dzięki czemu dziecko podczas zabawy poznaje ciężar i strukturę poszczególnych tworzyw. Kulki mogą służyć do różnego rodzaju ćwiczeń fizycznych. Można wrzucić je do jednego woreczka i wyciągać kule wykonane tylko z wybranego materiału. Można dopasowywać je do siebie tworząc pary. Dzieci bardzo chętnie wykorzystują kule także do zabaw bardziej kreatywnych, gdzie zamieniają się one np. w składniki potraw dla lalek i misiów. Często tworzą także specjalne tory, po których toczą poszczególne kule. Choć zabawka jest bardzo prosta to daje ogromne możliwości zabawy zarówno samodzielnej jak i w grupie.

Kostki magnetyczne

To niezwykła zabawka, która podbija świat przedszkolaków. Kostki magnetyczne sprzedawane są w zestawach po 50 sztuk. Duża ilość i wielkość kostek pozwalają na tworzenie z nich różnego typu budowli. Można je łączyć w dowolny sposób tworząc proste tory dla samochodzików albo budując meble dla lalek. Dzięki dużej wielkości kostek dzieci chętnie budują z nich także schronienia dla siebie. Kostkami mogą bawić się dzieci samodzielnie, choć najlepiej sprawdzają się one podczas zabawy w grupie.

Układanki

Układanki to jedna z ulubionych zabawek przedszkolaków. W sprzedaży dostępnych jest mnóstwo różnych form układanek. Najbardziej popularne są puzzle wykonane z tektury. Jednak coraz częściej można spotkać układanki z elementów drewnianych. W zależności od wieku dziecka, dla którego są one wykonane, różnią się wielkością i liczbą elementów. Poza tradycyjnymi puzzlami w sprzedaży dostępne są również różnej wielkości układanki przestrzenne, z których można stworzyć trójwymiarowe budowle. Samodzielne ułożenie układanki daje dziecku ogromna satysfakcję.

Przedszkolaki to dzieci uwielbiające otrzymywać prezenty. Dla większości z nich nie liczy się cena zabawki, ponieważ nie znają jeszcze wartości pieniądza. Dlatego wybierając zabawki dla kilkulatków nie warto kierować się modą czy ceną, a raczej postawić na niekonwencjonalne i nieszablonowe rozwiązania, które pozwolą dziecku uczyć się i rozwijać swoje naturalne zdolności.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Lidibirii zabawki stymulujące rozwój dzieci

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
236 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *