Technologie

5 wskazówek, jak stworzyć kurs online

• Zakładki: 9


Kursy online to bardzo popularna forma zdobywania wiedzy. Ty też chcesz stworzyć swój własny kurs w internecie? Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 prostych wskazówek, które pomogą Ci zrobić pierwszy krok do dzielenia się wiedzą w sieci. Od czego zacząć?

Wybierz formę kursu online!

Kurs wideo, kurs audio czy kurs e-mail? Którą formę wybierzesz? Największą popularnością cieszą się internetowe kursy wideo, ale wśród kursantów jest spore zainteresowanie również kursami w formie newslettera. Kursy w formie wideo są najłatwiejsze w odbiorze dla kursantów, kursy audio to opcja dla zabieganych, z kolei kursy e-mail możesz przygotować najmniejszym kosztem. Zanim zaczniesz przygotowywać kurs, wybierz jedną z tych opcji.

Zdecyduj, jaki problem chcesz rozwiązać!

Jak stworzyć kurs online, z którego uczestnicy będą zadowoleni? Spraw, aby Twój kurs oferował im rozwiązanie konkretnego problemu. Podaj konkretne narzędzia i rozwiązania, praktyczne wskazówki. Jeżeli Twój kurs naprawdę będzie źródłem cennej, przydatnej wiedzy, która pomaga rozwiązać dany problem, zdobędziesz zaufanie kursantów i zapracujesz na dobre recenzje Twojego kursu.

Określ, jaką wiedzę chcesz przekazać!

Nikt nie chce kupować kota w worku. Zanim stworzysz swój kurs, jasno określ, czego konkretnie nauczysz osoby, które go kupią. Klarownie opisz korzyści, jakie osiągnie uczestnik i zakres wiedzy, jaki opanuje. Określenie celów kursu pomoże Ci też zbudować przejrzysty scenariusz kursu.

Wybierz grupę docelową!

Słyszałeś powiedzenie „Jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.”? Tak samo jest z kursami online – kursy dla każdego bardzo często nie są ostatecznie przydatne dla nikogo. Zastanów się, dla kogo będzie przydatna Twoja wiedza i zakomunikuj to na swoim landing page. Na tę grupę nakieruj też działania promocyjne.

Zaplanuj treści od A do Z!

Co będą zawierały poszczególne moduły kursu? Ile będzie trwała lekcja? Co dokładnie chcesz przekazać w każdej lekcji? Jaką wiedzę ma mieć kursant po przerobieniu każdego modułu? Wybierz tematy, skrupulatnie zaplanuj content i dokładnie opisz każdą lekcję i każdy moduł.

Jeśli chciałbyś samodzielnie stworzyć kurs online, zdobądź wiedzę u Magdaleny Pawłowskiej – eksperta kursów online – na magdalenap.com.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
35 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *