Budowa i remont

Biologiczna oczyszczalnia ścieków w Twoim domu – dlaczego warto?

• Zakładki: 14


Zastanawiasz się co zrobić ze ściekami z działki, które lądują w szambie, by można je było ponownie wykorzystać? Jest na to kilka całkiem niezłych sposobów, ale biologiczne oczyszczalnie ścieków, sprawdzają się w tym zakresie praktycznie najlepiej. Zobacz, na czym polega praktyczność tej instalacji.

Biologiczna oczyszczalnia ścieków – dlaczego warto?

Szambo na działce to dla wielu osób konieczność, która wynika z małomiejskiego usytuowania terenu. W wyniku tego, kanalizacja może nie być podłączona do działki, a ścieki trzeba umieścić w szambie, które potrafi się zapełniać w niemal ekspresowym tempie. 

Wysoki koszt wywozu ścieków, jak również nie zawsze szczelne niecki szamba to problem, z którym boryka się prawie każdy użytkownik tego rozwiązania. A czy istnieje sposób na to, by ułatwić funkcjonowanie z szambem na działce?

Oczywiście, że tak. Biologiczne oczyszczalnie ścieków sprawdzają się w tej kwestii wyjątkowo dobrze, a do tego są niedrogim rozwiązaniem, którego koszt instalacji potrafi zwrócić się już nawet po 2 latach. Biologiczna oczyszczalnia ścieków zdecydowanie zmniejsza koszty eksploatacji szamba, a na jakich zasadach działa?

Biologiczna oczyszczalnia ścieków w pigułce! Sprawdź, jak działa!

Podstawą działania biologicznej oczyszczalni ścieków jest pojemnik z komorą, który instaluje się w miejscu domowej instalacji. Specjalnie przygotowane filtry oczyszczają część ścieków doprowadzając je do postaci wody, którą można podlać rośliny w ogrodzie. W ten sposób znacząco zmniejsza się zużycie wody z kranu do podlewania, jak również ilość ścieków wpływających do szamba. 

W praktyce użytkownicy tego rozwiązania mogą liczyć na domowe oszczędności. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Bio Eden – przydomowe biologiczne oczyszczalnie

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
58 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *