Technologie

Czy czarne sztućce można myć w zmywarce? Poznaj rady od ekspertów z firmy Gerlach!

• Zakładki: 12


Obecnie w większości mieszkań oraz domów można znaleźć zmywarki. Nie da się zaprzeczyć, iż jest to wygodne rozwiązanie, które ułatwia codzienne obowiązki. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każde sztućce czy zastawę stołową można myć w zmywarce. Jak to wygląda w przypadku sztućców czarnych?

Sztućce w kolorze czarnym w kuchni

Faktem jest, że czarne sztućce to bardzo stylowy dodatek w kuchni. Są eleganckie, ale także funkcjonalne. Pasują do wielu rodzajów zastawy stołowej, więc nie ma problemu z ich zestawieniem na przykład podczas przygotowań do wystawnej kolacji. Zakupić można zarówno modele połyskujące, jak i matowe, które to cieszą się nieco większą popularnością. Aby jednak zachować ich świetny wygląd na dłużej, warto odpowiednio o nie dbać. Czy użycie zmywarki będzie dobrą decyzją?

Mycie czarnych sztućców w zmywarce

Współcześnie wielu producentów zapewnia, że komplety ich sztućców nadają się do mycia w zmywarce. Poleca się jednak podchodzić do tej informacji z rozwagą. Znacznie bezpieczniej będzie czyścić między innymi sztućce czarne ręcznie. Tak samo powinno się postępować na przykład ze sztućcami w kolorze różowego złota. Nie warto ryzykować odbarwieniem lub też innymi zniszczeniami, spośród których najpopularniejsze są zarysowania. Do ich powstania przyczyniają się silne środki czyszczące, para wodna oraz gorąca woda. Przez te czynniki sztućce z pewnością utracą swój wyjątkowy blask.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
247 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *