Technologie

Czym jest montaż powierzchniowy i jakich materiałów potrzeba, by był on zrealizowany?

• Zakładki: 10


Dzisiejsza branża elektroniczna nie mogłaby rozwijać się w tak dynamicznym tempie, gdyby nie zasługa nowych technologi, spośród których montaż SMT stanowi fundament. 

Czym jest montaż powierzchniowy SMT?

Czym jest montaż powierzchniowy? To jeden z najlepiej ocenianych przez ekspertów branży sposobów na wytwarzanie komponentów niezbędnych do produkcji urządzeń elektronicznych. Montaż SMD SMT w dużej mierze zastępuje manualny proces drukowania płytek ze względu na możliwość wdrożenia automatyzacji pracy i wykonywania procesu nawet na bardzo małych elementach, co jest niemożliwe w przypadku tradycyjnego, dobrze znanego z przeszłości montażu THT. 

Montaż powierzchniowy jest wykonywany jedynie w oparciu o nowoczesne technologie, co sprawia, że nie może być mowy o ludzkich błędach, niskiej jakości i długim czasie realizacji procesu.

Jakich materiałów potrzeba do realizacji procesu montażu?

Do montażu powierzchniowego wykorzystuje się szereg komponentów, spośród których najważniejsze to oczywiście płytka PCB, pasta lutownicza, a także dodatkowy środek służący finalnemu oczyszczeniu powierzchni płytki. Płytka, jak dobrze wiemy to komponent elektroniczny wykonany z wysokiej jakości materiału izolacyjnego i folii przewodzącej. Pasta lutownicza służy łączeniu elementów elektronicznych z płytką, podczas gdy środek czyszczący odpowiada za najwyższą jakość finalnego produktu. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Masser Profesjonalny montaż SMD i THT  

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *