Technologie

Dłuższe życie auta

• Zakładki: 9


Auta z dużym przebiegiem często wymagają gruntownych napraw, stając się skarbonkami bez dna. Można jednak łatwo temu zaradzić. Stosowanie odpowiednich, dedykowanych dla aut o dużym przebiegu olejów silnikowych może nie tylko opóźnić proces starzenia się silnika, ale także przywrócić mu sprawność oraz skutecznie zakonserwować.

Jaki olej najlepiej konserwuje silnik?

Do samochodów o przebiegu powyżej stu tysięcy kilometrów, na bazie wielu lat doświadczenia producenta, powstały oleje, które przywracają silnikom sprawność. Valvoline maxlife 10w40 diesel to olej w pełni syntetyczny, który nie tylko zabezpiecza, ale także praktycznie odmładza silnik. Ma on odpowiednią lepkość, gwarantującą doskonałe smarowanie podczas pracy, co poprawia wydajność silnika, ale także chroni jego części przed zużyciem. Zawarty w nim komponent, który konserwuje uszczelki, przywraca im elastyczność, pomaga w uniknięciu wycieków oraz zmniejsza spalanie. Aktywne substancje czyszczące zawarte w oleju sprawiają, że nie odkładają się zanieczyszczenia, dzięki czemu silnik pracuje sprawnie przez długi czas. Dodatkowym atutem jest fakt, że olej valvoline wpływa na redukcję wytwarzanych spalin, zatem jest także krokiem w kierunku ekologicznego transportu.

Nowoczesne technologie wpływają na produkcje olejów silnikowych. Stają się one bardziej wydajne niż w założeniach czołowych producentów silników. Używanie oleju dedykowanego nie tylko do typu silnika, ale także do poziomu jego zużycia, wpływa znacząca na poprawę komfortu jazdy i zmniejsza wydatki związane z naprawami oraz serwisowaniem auta.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą NajlepszeOleje.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
15 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *