Technologie

Jak przygotować się do montażu SMD?

• Zakładki: 8


Montaż powierzchniowy SMD stanowi efektywny sposób bezpośredniej instalacji na powierzchni płytki drukowanej. Warto pamiętać, że ten rodzaj usługi wymaga przeprowadzenia kilku fundamentalnych etapów. Jakich? Odpowiedzi w artykule!

Struktura stanowiska

Montaż SMD nie jest zadaniem łatwym. Wyłącznie doświadczeni specjaliści mogą zagwarantować pełen sukces zaawansowanej operacji. Co więcej, poza konkretną wiedzą, osoba odpowiedzialna za instalację musi posiadać komplet niezbędnego wyposażenia.


W tym pakiecie znajdują się wszystkie segmenty, bez których skuteczny montaż SMD jest niemożliwy. Poza sprawdzoną pastą lutowniczą, specjalista musi zapewnić również precyzyjne narzędzie do jej aplikacji. Kolejnym punktem jest też specjalistyczny instrument pozwalający na deponowanie fragmentów SMD. Do ostatnich komponentów zalicza się piec lutowniczy oraz płytkę PCB.


Tak przygotowany zestaw dawać możliwość dalszych czynności montażowych, które również wymagają świetnej organizacji. Co to oznacza w praktyce?

Krok po kroku

Montaż SMD obejmuje 5 kluczowych faz procesu. Pierwszą z nich jest właściwe zorganizowanie wspomnianej już płytki drukowanej, ale to dopiero początek całej operacji.


Kolejny stopień to konieczność skupienia na czynnościach roboczych wobec bohaterów artykułu, czyli właśnie podzespołach SMD. Wówczas, należy przejść do kroku trzeciego, czyli aplikacji pasty lutowniczej. Końcowy etap oznacza usadowienie elementów SMD oraz integrowanie za pomocą efektywnego lutowania. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Masser Profesjonalny montaż SMD i THT

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
15 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *