Praca i edukacja

Jak robić notatki? Efektywne metody robienia notatek przez uczniów i studentów

• Zakładki: 16


Umiejętność robienia dobrych notatek jest bardzo cenna w szkole ponadpodstawowej, ale tak naprawdę doceniamy ją na studiach. Jednak dobre notatki przydają się nie tylko w szkole, ale także na kursie języka obcego, a niekiedy również w pracy. Dlatego warto podszkolić tę umiejętność – z nami dowiesz się, jak robić dobre notatki, by szybciej i łatwiej przyswajać wiedzę.

Odręczne czy na komputerze – jak robić dobre notatki?

Uczniowie w szkole mogą nie mieć wyboru – dla wielu nauczyciele prowadzenie zeszytu jest jedyną właściwą formą robienia notatek. Na studiach jednak każdy robi notatki, jak mu wygodniej. Nie ma zresztą przymusu robienia notatek – jednak dobre notatki na studiach są na wagę złota. Coraz więcej studentów na wykładach, ćwiczeniach i laboratoriach korzysta z komputera. Notatki sporządzane w pliku tekstowym mają przewagę nad tymi robionymi odręcznie – są bardziej czytelne, co ma ogromne znaczenie dla osób z nie najładniejszym charakterem pisma.

A gdyby można było połączyć pismo odręczne z pisaniem na komputerze? Zestaw smartpen Lamy safari all black ncode i notes Lamy digital paper to rozwiązanie dla osób, które wolą odręcznie wykonane notatki, ale doceniają możliwości, jakie daje pisanie w pliku tekstowym. Możliwość wykonywania notatek w notesie z jednoczesnym przenoszeniem ich do pliku i uzupełnianiem ich na ekranie pozwala stworzyć notatki, dzięki którym nauka będzie prawdziwą przyjemnością.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym ldsklep.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
65 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *