Uroda

Jak wyczyścić zalane skórki hybrydą?

• Zakładki: 420


Osoby, które wykonują hybrydowy manicure samodzielnie w domu, nierzadko mierzą się z problemem zalanych skórek. Nawet duże doświadczenie i staranność podczas malowania paznokci nie gwarantują nam, że ani razu pędzelkiem od lakieru nie wyjedziemy poza kontur płytki paznokcia. Usunięcie nadmiarowego lakieru staje się o tyle problematyczne, że łatwo przy okazji zniszczyć stylizację, nad którą tak długo pracowałyśmy. Dowiedz się, jak wyczyścić zalane skórki hybrydą i nie zepsuć manicure.

Kąpiel dłoni w ciepłej wodzie – skuteczne usuwanie lakieru ze skórek

Jednym ze skutecznych sposobów usuwania lakieru ze skórek, jest kąpiel dłoni w ciepłej wodzie. Zanim taką kąpiel sobie przygotujemy, musimy odczekać co najmniej 15 minut od momentu, gdy skończyliśmy wykonywać stylizację. Dzięki temu lakier ostatecznie doschnie i się utwardzi, a my podczas ciepłej kąpieli nie zniszczymy stylizacji paznokci.

Aby wyczyścić zalane skórki hybrydą, należy przygotować kąpiel w misce. Ciepłą, ale nie gorącą wodę należy nalać bez żadnych dodatków. W ten sposób dłonie moczymy 15 minut, by skórki odpowiednio namiękły. Następnie gąbeczką myjemy dokładnie palce – lakier powinien zejść ze skórek bez większych problemów.

Jak wyczyścić zalane skórki za pomocą acetonu?

Aceton doskonale radzi sobie z lakierem hybrydowym – niestety zarówno tym na skórkach, jak i na paznokciach. Dlatego odradzamy usuwanie lakieru za skórek acetonem, wykorzystując w tym celu waciki kosmetyczne. Zdecydowanie precyzyjniej uda nam się to wykonać skośnym pędzelkiem do paznokci. W ostateczności możemy w tym celu wykorzystać patyczek do uszu. Pamiętać należy, by po usunięciu lakieru ze skórek, dokładnie wypłukać pędzelek – zaschnięty aceton sprawi, że włosie będzie twarde.

Jak uniknąć zalania skórek hybrydą?

Lepiej zapobiegać niż leczyć – dobrze o tym wiemy, dlatego jeśli lakierem brudzimy skórki dość często, warto wdrożyć profilaktykę. Przed rozpoczęciem wykonywania stylizacji na skórki należy nałożyć specjalną gumę, którą po pomalowaniu paznokci zdejmujemy, podważając patyczkiem.

Pamiętajmy również, by po wyczyszczeniu zalanych skórek, dłonie posmarować kremem. Unikniemy w ten sposób przesuszenia skóry, na co możemy się uskarżać usuwając lakier ze skórek zarówno za pomocą acetonu, jak i kąpieli dłoni.

Artykuł powstał we współpracy z Victoria Vynn.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
413 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *