Uroda

Jak zmyć z ubrania lakier do paznokci?

• Zakładki: 37


Spieszysz się do pracy lub na randkę i malujesz na ostatnią chwilę paznokcie. Chwila nieuwagi i lakier hybrydowy ląduje na ulubionych spodniach lub sukience. Ubranie do wyrzucenia? Niekoniecznie! Aby uniknąć takiego scenariusza, sprawdź, jak poradzić sobie z plamą z lakieru i w jaki sposób uratować poplamione ubranie. Czym zmyć hybrydę z ubrania? Jak sprać lakier z bluzki? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, z którego dowiesz się, jak poradzić sobie z niechcianymi plamami z lakieru.

Domowe sposoby na plamy z lakieru 

Czas nie jest w tej sytuacji Twoim sprzymierzeńcem. Z plamą należy działać szybko. Nigdy nie ścieraj mokrego lakieru ręcznikiem ani suchym wacikiem – w ten sposób mocniej wetrzesz pigment we włókna materiału!

Zmywacz do paznokci do usunięcia plam

Najłatwiejszy sposób na lakier hybrydowy na ubraniu to zmywacz do paznokci z acetonem. Skutecznie rozpuści nawet zaschnięty lakier. Wystarczy, że zamoczysz wacik w zmywaczu i zaczniesz delikatnie dociskać wacik do ubrania. Ten sposób sprawdza się na grubszych, mocnych materiałach. Zanim wylejesz aceton na ubranie, sprawdź w mniej widocznym miejscu, czy zmywacz nie odbarwi materiału. 

Woda i soda oczyszczona na zabrudzenia z lakieru

Jeśli plama jest niewielka, a tkanina zbyt delikatna, aby oczyszczać ją acetonem, wypróbuj sposób z sodą oczyszczoną. Czego potrzebujesz?

  • 1 łyżeczka sody
  • 1 łyżeczka wody
  • Wacik

Zmieszaj wodę z sodą i nałóż powstałą miksturę na wacik. Przyłóż wacik do plamy po lakierze. To bezpieczne dla tkaniny rozwiązanie pomoże pozbyć się mniejszych plam, które nie zdążyły jeszcze zaschnąć.

Lakier do włosów

Jeśli tkanina jest cienka i delikatna, możesz zastosować też lakier do włosów. Spryskaj nim zabrudzony lakierem materiał i poczekaj aż wyschnie. Lakier do włosów zmiękczy plamę z lakieru do paznokci. Następnie delikatnie zdrap zaschnięty lakier szczoteczką (np. czystą szczoteczką do zębów). Możesz też spróbować ratować ubranie pastą do zębów.

Jak zmyć lakier hybrydowy z ubrania?

Lakieru hybrydowego trudniej pozbyć się z ubrania, szczególnie jeśli lakier zaschnie. Kiedy zauważysz świeżą plamę na ubraniu, wypróbuj sposób z acetonem albo płynem do zmywania hybryd. A jak zmyć zaschnięty lakier hybrydowy z ubrania? Pomocny może być środek do czyszczenia łazienki – ten sposób stosuj tylko na mocnych, jasnych tkaninach, aby nie zniszczyć ulubionej bluzki lub spodni. Niektóre lakiery można też usunąć proszkiem do prania nasypanym bezpośrednio na plamę. Po kilkunastu minutach potrzyj plamę wilgotną gąbeczką i wrzuć ubranie do prania. W ten sposób skutecznie pozbędziesz się zabrudzeń.

Artykuł powstał przy współpracy z marką Victoria Vynn.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
135 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *