Uroda

Kosmetyki z retinolem – jak działają i jak je stosować?

• Zakładki: 21


Kosmetyki z retinolem należą do najskuteczniejszych preparatów anti-aging. Jednak retinol ma znacznie więcej właściwości – jest substancją, która wspiera walkę z różnymi problemami skórnymi. Czy wiesz, jak działają kosmetyki z retinolem? 

Kosmetyki z retinolem dla każdego typu cery

Retinol jest substancją, która wykazuje silne właściwości przeciwstarzeniowe. Doskonale radzi sobie także z przetłuszczaniem skóry, trądzikiem, a także bliznami i przebarwieniami skóry. Polecany jest do każdego typu cery – prezencyjnie stosować go mogą osoby po 25. roku życia, z kolei osoby z cerą dojrzałą dzięki kosmetykom z retinolem skutecznie spowolnią fotostarzenie się skóry.

Jak stosować kosmetyki z retinolem?

Sięgając po krem z retinolem po raz pierwszy, należy upewnić się co do reakcji skóry na ten składnik. Retinol ma bowiem silne właściwości, może jednak uczulać. Dlatego stosowanie retinolu warto rozpocząć od nałożenia preparatu na niewielki obszar skóry. Po tygodniu możemy zacząć stosować kosmetyk, pamiętając o budowaniu tolerancji na retinol. W pierwszym tygodniu skórę twarzy z pominięciem okolic oczu smarujemy raz, w drugim dwukrotnie, w trzecim już trzy razy i w końcu w czwartym tygodniu kosmetyku używamy cztery razy. W późniejszym okresie kremu z retinolem używamy co drugi dzień.

Kosmetyki z retinolem zawsze stosujemy na noc, na dzień wybieramy z kolei kosmetyki z dużym filtrem UV. Wiosną i latem staramy się także chronić przed słońcem – retinol należy odstawić na 4 tygodnie przed planowanym opalaniem.

W kosmetykach DermaQuest retinol występuje aż w 4% stężeniu – jako jedyny kosmetyk na rynku z tak silnie skoncentrowanym retinolem jest jednym z najczęściej polecanych kosmetyków anti-aging.

Artykuł powstał we współpracy firmą Bio-Med.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
40 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *