Zdrowie

Krzem organiczny – właściwości zdrowotne krzemu

• Zakładki: 7


Krzem jest pierwiastkiem odpowiedzialnym za wiele procesów w naszym organizmie. Jego niedobory objawiają się nie tylko łamiącymi się paznokciami i nadmiernie wypadającymi włosami, ale przede wszystkim dużymi problemami zdrowotnymi. Jakie właściwości zdrowotne ma krzem organiczny i na co zwrócić uwagę przy wyborze suplementu z krzemem?

Znaczenie krzemu organicznego dla ludzkiego organizmu

Krzem jest składnikiem budulcowym większości tkanek w naszym organizmie. Znajduje się między innymi w tkance łącznej, krwi i limfie, w kościach, ścięgnach, więzadłach i chrząstkach. Jest niezbędny do biosyntezy kolagenu i elastyny – białek, które odpowiadają za elastyczność i napięcie skóry oraz kondycję włosów i paznokci. Również synteza kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za nawilżenie skóry, ale także stawów, wymaga udziału krzemu.

Ponadto krzem jest elementem budulcowym przysadki mózgowej, nadnerczy, grasicy, płuc oraz układu immunologicznego. Odpowiada on między innymi za wchłanianie innych pierwiastków, dlatego niedobory krzemu mogą mieć poważny wpływ na ogólny stan zdrowia. Szczególnie ważny jest on dla kości – krzem bierze udział w przyswajaniu wapnia.

Krzem organiczny – suplementacja dla zdrowia i urody

Kluczową przyczyną niedoborów tego pierwiastka jest rosnące wraz z wiekiem zapotrzebowanie organizmu na krzem. Bierze on bowiem udział w procesach regeneracyjnych, które po 40. roku życia zdecydowanie się nasilają. Suplementacja jest więc wskazana w profilaktyce osteoporozy, stanów zapalnych, chorób hormonalnych czy chorób naczyń krwionośnych.

Sięgając po suplement, należy zwrócić uwagę na stężenie w nim Si – krzem organiczny w płynie Glycan to produkt o największym stężeniu krzemu (2500 mg/1 L) i doskonałej przyswajalności, dzięki zastosowaniu opatentowanej formuły. Jego suplementacja przynosi więc najlepsze efekty i w największym stopniu przekłada się na poprawę zdrowia i urody.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Naturiana.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
28 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *