Uroda

Najczęstsze błędy popełniane przy zakładaniu sztucznych rzęs

• Zakładki: 19


Sztuczne rzęsy pięknie podkreślają i modelują oko, ale ich zakładanie nie należy do najłatwiejszych. Przynajmniej na początku, kiedy nie wiesz jeszcze, jak robić to dobrze. Aby pomóc Ci uniknąć wpadek i problemów z trwałością rzęs, przedstawiamy najczęstsze błędy popełniane podczas zakładania sztucznych rzęs.

Tych 4 błędów przy zakładaniu sztucznych rzęs UNIKAJ!

  • Nakładanie kleju na powiekę

Nakładasz klej bezpośrednio na skórę powieki? Można prościej i bezpieczniej! Klej na sztuczne rzęsy należy nakładać na pasek rzęs. W ten sposób nie musisz trzymać rzęs przy oku przez kilkadziesiąt sekund – klej zdąży podeschnąć na pasku. Zmniejsza się też ryzyko reakcji alergicznej. Klej może podrażnić skórę albo dostać się do oka, a tego zdecydowanie nie chcemy.

  • Nabieranie za dużo kleju

Z ilością kleju na sztucznych rzęsach lepiej nie przesadzać. Zbyt duża ilość będzie długo wysychać i może wypłynąć poza linię paska rzęs, tworząc nieestetyczny efekt. Może też dostać się do oka i je podrażnić.

  • Przyklejanie rzęs za wysoko

Nie przyklejaj rzęs zbyt wysoko. Zrób to tak blisko linii Twoich naturalnych rzęs, jak to tylko możliwe. Sztuczne rzęsy powinny „opierać się” na Twoich rzęsach. W przeciwnym razie uzyskasz karykaturalny efekt podwójnej linii rzęs.

  • Źle dopasowany rozmiar rzęs

Wybierając sztuczne rzęsy, musisz znaleźć odpowiedni rozmiar dopasowany do swoich oczu. W przypadku kępek ciężko o błąd – wystarczy krótsze kępki wykorzystać na wewnętrzny kącik oka, a dłuższe na zewnętrzny. W przypadku rzęs na pasku zastosuj metodę prób i błędów. Możesz przyciąć pasek przed nałożeniem kleju, ale łatwiej będzie znaleźć dobrze dopasowane rzęsy.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym bffmakeup.pl.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
38 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *